رئیس كل گمرك اعلام كرد:

­بانك متخلفان و فعالان اقتصادی مجاز در گمرك بوجود آمده است

­بانك متخلفان و فعالان اقتصادی مجاز در گمرك بوجود آمده است به گزارش ساسان گستر جلسه بررسی عملكرد اقتصاد مقاومتی با مبحث استقرار گمرك الكترونیك، با حضور سیدحمید پورمحمدی، معاون سازمان برنامه و بودجه و مسئولان گمرك، در سازمان برنامه و بودجه شروع شد.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، جلسه بررسی عملكرد اقتصاد مقاومتی با مبحث استقرار گمرك الكترونیك، با حضور سیدحمید پورمحمدی، معاون سازمان برنامه و بودجه و مسئولان گمرك، در سازمان برنامه و بودجه شروع شد.
قرار بر این بود كه این جلسه با حضور محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شود؛ اما وی در این جلسه حضور نیافت.
در این جلسه، فرود عسگری، رئیس گمرك اظهار داشت: این سیستم از نیمه دوم سال ۹۲ در جهت شفاف سازی واصلاح رویه های قدیمی درگمرك مستقر شد، ضمن اینكه با اجرای این سیستم هم اینك اطلاعات شركتهای حمل ونقل، بنادر، قبض انبار، بارنامه، گواهی بازرسی و ثبت سفارش بصورت الكترونیكی انجام می گردد كه سبب تسهیل كار و جلوگیری ازجعل وتخلف می گردد.
وی اظهار داشت: با این سیستم همینطور اظهارنامه از طریق دور انجام می گردد ونیازی به رجوع حضوری به گمرك نیست.
عسگری با اشاره به اینكه ۱۳ ایكس ری درگمركات كشور تعبیه شده است اظهار داشت: دو دستگاه ایكس ری سریع كه توانایی تصویر سازی در۳۵ ثانیه رادارد درگمرك شهید رجایی ودوغارون نصب شده و البته در تلاش هستیم تا آخر سال ۳۱ دستگاه دیگر درگمركات مهم كشور نصب كنیم.
عسگری اظهار داشت: با نصب جی پی اس در كامیونها وتریلیهای می توان شاهد انحراف یا عدم انحراف درمسیر باشیم.
وی بابیان اینكه بانك متخلفان و فعالان اقتصادی مجاز را تشكیل داده ایم، اضافه كرد: در جهت شفاف سازی و رعایت حقوق شهروندی در پورتال گمرك همه می توانند در لحظه امار ۲۰ قلم عمده كالای وارداتی، صادراتی وترانزیتی را مشاهده كنند؛ همینطور در۷ ماهه امسال ۱۲ هزار و۵۰۰ میلیارد تومان حقوق ورودی و ۶ هزار و۵۰۰ میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده دریافت كردیم
عسگری، از كشف ۵۰ مورد قاچاق انسان در گمركات كشور اطلاع داد وافزود: كشف مواد مخدر با كمك ایكس ری درگمركات ۷۱۱ درصد رشد داشته است و از سال ۹۳ تا۹۵ ؛ ۳۴۹ تن پیش ساز مواد مخدر كشف شد. در یك مورد هم، ۵۳۶ كیلوگرم هروئین را درگمرك لطف اباد كشف كردیم.
عسگری اضافه كرد: قصد داریم دروازه مشترك را با گمركات روسیه، ارمنستان وافغانستان تولید كنیم كه درمرحله تست است؛ همینطور تلاش داریم برای همكاری مشترك با گمركات تركیه و آذربایجان هم اقداماتی انجام دهیم.
 

1396/08/15
20:01:23
5.0 از 5 امتیاز
4756
تگهای خبر: گمرك , بازرگانی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات