نوسان ارز روند خصوصی سازی را با مشكل مواجه كرد

نوسان ارز روند خصوصی سازی را با مشكل مواجه كرد ساسان گستر: رئیس كل سازمان خصوصی سازی اخیرا با اشاره به نوسان قیمت ارزهای خارجی گفته كه یكی از اشكالات اصلی در مورد واگذاری سهام دولتی نوسانات نرخ ارز است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، از ابتدای سال ۱۳۹۷ قیمت ارز با نوسان های زیادی رو به رو شد همینطور پس از مطرح شدن دلار ۴۲۰۰ تومانی این نوسانات ادامه داشت و رانت هایی هم از این محل به وجود آمد.
علی اشرف عبدالله پوری حسینی درباره نوسان قیمت نرخ ارز اعتقاد دارد كه یكی از اشكالات اصلی در مورد واگذاری سهام دولتی نوسانات نرخ ارز در شركتهایی است كه ماشین آلات آنها خارجی است و بر این اساس نمی توان برآورد درستی از قیمت پایه این شركت ها برای واگذاری داشت.
رئیس كل سازمان خصوصی سازی اضافه كرد: بنابراین باید منتظر بمانیم تا با تولید تعادل در بازار ارز بتوان برآورد درستی از قیمت شركتها داشت.
وی افزود: از ابتدای امسال تا كنون در مدت ۵ ماه ۷۴ شركت را عرضه نموده ایم كه خوشبختانه موفق به فروش حدود ۴۵ درصد از آنها شده ایم كه از این نظر كارنامه قابل قبول و قابل دفاعی داریم.
رئیس كل سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: در این میان واگذاری سهام شركت كشت و صنعت مغان به ارزش ۱۸۵۰ میلیارد تومان یكی از موفقیت های امسال سازمان خصوصی سازی است كه با كل واگذاریهای سال ۹۶ این سازمان برابری می كند.1397/06/29
13:55:46
5.0 از 5 امتیاز
4327
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , دلار
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات