گزارش ساسان گستر به نقل از مهر؛

رفت وآمدهای محافظه كارانه دلالان در بازار ارز، ولعی برای خریدنیست

رفت وآمدهای محافظه كارانه دلالان در بازار ارز، ولعی برای خریدنیست ساسان گستر: پس از نظارت های نیروی انتظامی بر بازار ارز، رفت و آمدهای دلالان در كوچه پس كوچه های میدان فردوسی محافظه كارانه تر شده و البته ولع خرید هم فروكش كرده است.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، چند روزی هست كه نیروی انتظامی با تذكرات مكرر به واسطه ها و دلالان ارز در چهارراه استانبول اخطار می دهد كه فعالیت های غیرقانونی و خرید و فروش های ارز خارج از صرافی ها ممنوع می باشد، بر همین مبنا طی روزهای گذشته تعداد زیادی از دلالان دستگیر شده و همین امر فضایی ناامن را برای برهم زنندگان نظم بازار ارز فراهم نموده است.
البته هنوز هم هستند افرادی كه در این بازار فعال بوده و همچنان تلاش دارند تا از آن هر چند اندك سودی به دست آورند اما همچنان سایه سنگین نظارت نیروی انتظامی را بالای سر خود احساس می كنند.
در مقابل، ولع خرید هم فروكش كرده و خیلی از افرادی كه برای خرید و فروش ارز وارد بازار می شوند، كسانی هستند كه برای تأمین نیازهای واقعی خود مراجعه نموده و یا ارزهای در اختیار خویش را بنا به لزوم به فروش می رسانند.
بررسی های میدانی روز گذشته خبرنگار مهر از میدان فردوسی حكایت از آن دارد كه حدودا بازار ارز روند منطقی به خود گرفته و از هیجان هایی كه طی روزهای تلاطم بازار ارز بر آن حاكم بود تا حدود زیادی فاصله گرفته است. با اینكه همچنان نوسانات در بازار به چشم می خورد اما به علت اینكه عرضه ارز از كانال رسمی و منطقی خود با مصوبات بانك مركزی در حال جریان است، حدودا بازارهای حاشیه ای اگر برچیده نشده باشند اما فعالیتشان بسیار كمرنگ شده است.
بر اساس اعلام دولت، هر فرد برای سفر می تواند از بانك ها برای مقاصد نزدیك ۵۰۰ یورو و برای فاصله های دورتر هزار یورو به نرخ اعلامی بانك مركزی كه عموما فاصله قیمتی مناسبی با صرافی ها دارد، دریافت نماید كه البته یك بار در سال با عرضه مدارك و مستندات سفر همچون بلیت، پاسپورت و ویزا قابل پرداخت خواهد بود.
در كنار این، هر فرد كه متقاضی باشد می تواند تا سقف ۵ هزار یورو به صورت سالانه به نرخی اندكی بالاتر از بانك ها در صرافی های بانكی مبادرت به خرید نماید.
گزارش میدانی خبرنگار مهر نشان داده است روز گذشته و قبل از تعطیلات، صرافی بانك ها هر دلار را ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان می خریدند و ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان می فروختند، ضمن اینكه برای یورو هم نرخ خرید ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان و نرخ فروش ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان بود اما در صرافی های غیربانكی دلار نرخ های متفاوتی داشت كه دامنه آن از ۱۴ هزار تومان تا ۱۴ هزار و ۴۶۰ تومان برای خرید و از ۱۴ هزار و ۱۰۰ تومان تا ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومان برای فروش هر دلار نرخ خورده بود اما در مورد یورو كف قیمتی ۱۶ هزار و ۲۰۰ برای خرید و ۱۶ هزار و ۳۵۰ تومان برای فروش رقم خورده است كه در مورد سقف قیمت خرید ۱۶ هزار و ۵۵۰ و در سقف قیمت فروش و ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان است.
بر اساس گزارش میدانی، برخی صرافی ها دلار ۱۴ هزار و ۲۵۰ تومان می خریدند و ۱۴ هزار و ۳۵۰ تومان می فروختند و برخی دیگر ۱۴ هزار و ۳۵۰ تومان می خریدند و ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان می فروختند اما آن دسته از صرافی هایی كه دلار را ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان از مردم می خریدند برای فروش آن نرخ ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومانی را عنوان می كردند.
در مواردی كه نرخ خرید دلار ۱۴ هزار تومان بود، نرخ فروش ۱۴ هزار و ۱۰۰ تومان بود و در مواردی كه نرخ خرید ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان بود، برای فروش ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان نرخ خورده بود.
بودند صرافی هایی هم كه دلار را ۱۴ هزار و ۴۶۰ تومان می خریدند و ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومان می فروختند.

1397/08/08
15:16:29
5.0 از 5 امتیاز
4205
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات