پتروشیمی ها بورس را ریزشی كردند

پتروشیمی ها بورس را ریزشی كردند ساسان گستر: امروز در بازار سرمایه، سهام گروه خودرو و ساخت قطعات با افزایش قیمت مواجه گشتند. در عین حال قیمت اغلب سهام در گروه محصولات شیمیایی افت كرد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، در نخستین روز معاملات بورس اوراق بهادار تهران در این هفته شاخص كل ۸۶۹ واحد افت كرد و به رقم ۱۸۴ هزار و ۲۳۱ واحدی رسید. همینطور شاخص كل هم وزن با ۴۹ واحد رشد تا رقم ۲۸ هزار و ۴۹۵ واحدی بالا رفت.

شاخص آزاد شناور هم امروز با ۹۱۰ واحد افت مواجه گردید و تا رقم ۱۹۴ هزار و ۱۸۰ واحدی پایین رفت. شاخص بازار اول و دوم هم هر یك به ترتیب ۴۶۴ و ۲۵۸۴ واحد افت كردند.

بانك ملت، سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین و پتروشیمی پارس هر یك به ترتیب ۱۶۹، ۱۶۲ و ۱۵۸ واحد تاثیر كاهنده روی شاخص های بازار داشتند. گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، بانك صادرات ایران و معدنی و صنعتی چادرملو هم هر یك به ترتیب ۱۳۸، ۸۲ و ۷۸ واحد به تقویت شاخص های بازار كمك كردند.

امروز در نماد بانك صادرات ایران كه جزو تاثیرگذارترین نمادها روی شاخص بازار بود، شاهد صف خرید بودیم؛ به صورتی كه در آخرین قیمت معامله این سهم حدود پنج درصد رشد قیمت را شاهد بود و به قیمت ۱۲۴ تومان و یك ریال رسید.

قیمت سهام بانك تجارت هم امروز با حدود ۴.۵ درصد رشد مواجه گردید و باوجود این دو نماد نماد معاملاتی بانك ملت با ۴.۵ واحد كاهش روبرو بود و باقی سهم ها در گروه بانك ها و موسسات اعتباری با حدود دو درصد كاهش یا افزایش مواجه بودند.

در گروه محصولات شیمیایی اما بیشتر سهام با كاهش قیمت مواجه گشتند و تعدادی از سهم های پتروشیمی با صف فروش همراه بودند. در این گروه ۱۷۳ میلیون سهم به ارزش بیشتر از ۹۳ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت. در عین حال امروز در گروه خودرو و ساخت قطعات بار دیگر با افزایش یكدست قیمت سهم ها مواجه بودیم. در بعضی از سهم ها هم صف خرید تشكیل شد. در این گروه ۵۷۶ میلیون سهم به ارزش بیشتر از ۷۸ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

سهم های گروه فرآورده های نفتی، كك و سوخت هسته ای هم امروز شاهد كاهش قیمت بودند؛ هر چند كه بیشتر سهم های این گروه كاهش كمتر از سه درصدی را تجربه كردند. در این گروه ۷۸ میلیون سهم به ارزش بیشتر از ۶۶ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم هزار و ۹۵ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۴.۱ میلیارد سهم و اوراق مالی بود. تعداد معاملات این بازار به حدود ۲۰۷ هزار و ۵۰۰ نوبت معامله رسید.

آیفكس هم امروز با ۳۱.۳۸ واحد افت مواجه گردید و بار دیگر از تراز ۲۰۰۰ واحدی پایین آمد. ارزش معاملات این بازار به رقم ۳۰۵۷ میلیارد تومانی رسید و حجم معاملات عدد ۸۱۱ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه نمود.
1397/08/19
15:15:21
5.0 از 5 امتیاز
4797
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , پتروشیمی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات