در پایان معاملات هفتگی بازارهای جهانی؛

جهش دو درصدی قیمت نفت

جهش دو درصدی قیمت نفت به گزارش ساسان گستر در انتها معاملات روز جمعه با بسته شدن یك خط لوله مهم آمریكا و انتظار از تمدید توافق اوپك، قیمت نفت بعد از افت در ۵ جلسه متوالی، جهش كرد و ۲ درصد از ارزش از دست داده خویش را دوباره به دست آورد.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر به نقل از رویترز، در انتها معاملات روز جمعه با بسته شدن یك خط لوله مهم آمریكا و انتظار تاجران از این كه تمدید توافق اوپك سبب محدود شدن تولید خواهد شد، قیمت نفت بعد از افت در ۵ جلسه متوالی، جهش كرد و دو درصد از ارزش از دست داده خویش را دوباره به دست آورد.
هرچند قیمت ها تحت فشار افزایش تولید آمریكا و تردیدهایی در مورد این كه روسیه هم از تمدید توافق اوپك برای كاهش تولیدات حمایت كند، برای نخستین بار در ۶ هفته اخیر افت كرد. بعد از اظهارات روز پنج شنبه وزیر انرژی عربستان سعودی كه اشاره به تمایل اوپك برای تمدید توافق كاهش تولیدات در نشست ۳۰ نوامبر این گروه داشت، قیمت ها دوباره بازگشت.
قیمت نفت خام برنت با جهشی ۱. ۳۶ درصدی یا ۲. ۲ درصدی، در بشكه ای ۶۲. ۷۲ دلار تثبیت شد در حالی كه نفت خام تگزاس غرب آمریكا با جهشی ۱. ۴۱ دلاری یا ۲. ۶ درصدی در قیمت هر بشكه ۵۶. ۵۵ دلار به كار خود آخر داد.
برای این هفته قیمت نفت خام برنت ۱. ۳ درصد افت كرد و نفت خام تگزاس غرب آمریكا هم ۰. ۳ درصد پایین تر به كار خود آخر داد.
پس از نشت خط لوله كی استون شركت ترنس كانادا در داكوتا جنوبی این خط لوله كه ۵۹۰ بشكه در روز از نفت آمریكا را منتقل می كرد، بسته شد.
به این ترتیب به دلیل كاهش عرضه نفت خام آمریكا قیمت شاخص آن اندكی افزایش پیدا كرد.
این هفته بعد از این كه داده های دولتی آمریكا نشان داد تولید نفت خام این كشور به ركورد ۹. ۶۵ میلیون بشكه در روز در هفته گذشته رسیده است، قیمت ها با وحشت از عرضه بیش از حد افت كردند. همینطور آژانس بین المللی انرژی اعلام نمود كه ایالات متحده مسئول ۸۰ درصد از افزایش تولید جهانی نفت در طول دهه آینده خواهد بود.
طبق اعلام شركت خدمات انرژی بیكر هیوگز جنرال الكتریك در روز جمعه، این هفته شركت های انرژی آمریكا، تعداد چاه های نفت خویش را بدون تغییر باقی گذاشتند.
 

1396/08/27
21:48:13
5.0 از 5 امتیاز
4537
تگهای خبر: آمریكا , نفت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات