در معاملات روز شنبه؛

هفت شاخص بورس صعودی شدند، شاخص كل به ۹۱ هزار و ۱۶۰ واحد رسید

هفت شاخص بورس صعودی شدند، شاخص كل به ۹۱ هزار و ۱۶۰ واحد رسید ساسان گستر: در بازار سرمایه، همه هفت شاخص بورسی صعودی بودند. شاخص كل با رشدی ۶۸ واحدی به رقم ۹۱ هزار و ۱۶۰ رسید. شاخص های بازار اول و دوم هم به ترتیب ۳۸ و ۱۹۸ واحد بالا رفتند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، در داد و ستدهای امروز شاخص كل ۶۸ واحد رشد كرد و در عدد ۹۱ هزار و ۱۶۰ واحد قرار گرفت.
همچنین امروز سرمایه گذاران بورسی بیش از ۸۷۹ میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست كردند كه ارزش این مبادلات بیش از یك هزار و ۷۲۱ میلیارد و ۷۱۸ میلیون ریال بود و در ۶۲ هزار نوبت معاملاتی انجام شد.
در بازار روز شنبه همه هفت شاخص بورسی صعودی بودند. شاخص كل با رشدی ۶۸ واحدی به رقم ۹۱ هزار و ۱۶۰ رسید. شاخص های بازار اول و دوم هم به ترتیب ۳۸ و ۱۹۸ واحد بالا رفتند.
نمادهای فولاد مباركه، های وب، ایران خودرو و سایپا با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص سبب رشد این متغیر شدند. این در حالی بود كه نمادهای ملی مس، چادرملو و پالایش نفت تهران با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص مانع رشد بیشتر این متغیر شدند.
امروز گروه های فلزات اساسی، خودرو و فرآورده های نفتی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.
صدرنشینی بازار امروز هم با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای شیشه و گاز، كارخانجات تولیدی شیشه رازی، های وب، آلومینیوم ایران، كنترل خوردگی تكین كو، مهركام پارس و فنرسازی زر بود.
در مقابل نمادهای موتورسازان تراكتورسازی ایران، كاشی الوند، ذغال سنگ نگین طبس، صنایع شیمیایی فارس، ملی سرب و روی ایران، سرما آفرین و شكر شاهرود با بیشترین كاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.
سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید سهام های وب، اوراق مشاركت شهرداری سبزوار، اوراق صكوك سایپا، اوراق مشاركت شهرداری تهران، اوراق مشاركت شهرداری مشهد و سهام كارخانجات تولیدی شیشه رازی بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را داشتند.
در مقابل گروهی از سرمایه گذاران برای خروج از سهام سیمان اصفهان، اوراق مشاركت شهرداری تهران، سهام پارس دارو، اوراق مشاركت شهرداری مشهد، اوراق مشاركت شهرداری شیراز و اوراق صكوك سایپا بیشترین عرضه ها و طولانی ترین صف های فروش را داشتند.
در آخر معاملات امروز آلومینیوم ایران با معامله بیش از ۱۱۶ میلیون سهم به ارزش ۲۱۴ میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را داشتند.

1396/09/20
02:05:31
5.0 از 5 امتیاز
4477
تگهای خبر: بازار , سهام , نفت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات