یوان چین در پایین ترین سطح 10 سال گذشته

یوان چین در پایین ترین سطح 10 سال گذشته ساسان گستر: تشدید جنگ تجاری بین واشنگتن و پكن، یوان را به پایین ترین سطح خود از سال ۲۰۱۰ رساند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از خبرگزاری فرانسه، ارزش پول ملی چین روز گذشته در مقابل دلار به ۷.۱۱۱۴ یوان رسید تا بعد از ۱۰ سال، دلار در كانال بالای هفت یوانی مبادله شود. این مساله با واكنش فوری آمریكایی ها مواجه گردید و خیلی از مقامات این كشور، چین را به دخالت تعمدی در نرخ ارز و به راه انداختن جنگ اری متهم كردند.
این نرخ كه از اوت ۲۰۱۰ بی سابقه بود بعد از آن به ثبت رسید كه با به نتیجه نرسیدن آخرین دور از مذاكرات تجاری بین آمریكا و چین در شهر شانگهای، رئیس جمهور آمریكا تهدید كرد كه از یكم سپتامبر امسال، ۳۰۰ میلیارد دلار باقی مانده از محصولات وارداتی چینی را مشمول اعمال تعرفه ۱۰ درصدی خواهد نمود. در صورت تحقق چنین موردی، دولت ترامپ بر تمامی واردات ۵۵۰ میلیلارد دلاری آمریكا از چنین تعرفه ۱۰ تا ۲۵ درصدی اعمال كرده است.
از جانب دیگر چین بر تمامی ۱۱۰ میلیارد دلار واردات خود از آمریكا تعرفه اعمال و تهدید كرده است كه به هر اقدام بعدی آمریكا پاسخ فوری وقاطع خواهد داد.
نوسانات یوان توسط دولت چین كنترل می شود و باید حداكثر صعود یا نزول آن در مقابل دلار در هر روز دو درصد باشد. روند نزولی یوان امروز اندكی متوقف گردید بگونه ای كه در معاملات روز سه شنبه، ارزش یوان اندكی بهبود یافت و در نهایت هر دلار به ۷.۰۶۹۹ یوان كاهش پیدا كرد. با این وجود دلار هنوز بالاتر از كانال هفت یوان قرار دارد كه مرز روانی بسیار مهمی تلقی می شود چون كه این مرز از سال ۲۰۱۰ تابحال شكسته نشده بود.
كن چونگ، استراتژیست ارشد ارزی در بانك "میزوهو" ژاپن اظهار داشت: به نظر می آید كه دور تازه افزایش تعرفه ها با اقدامات متقابل طرفین همراه شود و این مساله حتی می تواند به توقف مذاكرات منجر شود. فكر می كنم بانك مركزی چین در كوتاه مدت دلیلی برای ثبات بخشیدن به یوان نمی بیند.1398/05/15
12:32:29
5.0 از 5 امتیاز
4353
تگهای خبر: آمریكا , ارز , بانك , بانك مركزی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات