از بازار سهام چه خبر؟

از بازار سهام چه خبر؟ ساسان گستر: امروز در بورس و فرابورس ایران در مجموع 215 سهم با افزایش قیمت و 328 سهم با افت قیمت روبرو شدند. شاخص كل نیز توانست 1398 واحد رشد كند و برای نخستین بار وارد كانال 326 هزار واحدی شود.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس و اوراق بهادار تهران ۱۳۹۸ واحد رشد كرد و به رقم ۳۲۶ هزار و ۱۰۴ واحدی رسید. شاخص آزاد هم وزن نیز هم راستا با شاخص كل افزایش یافت و رقم ۹۶ هزار و ۸۳۸ واحدی را تجربه نمود.
شاخص آزاد شناور نیز با ۱۱۳۱ واحد افزایش تا رقم ۳۷۷ هزار و ۷۹۱ رشد كرد و شاخص بازار اول و دوم هر كدام به ترتیب ۳۹۲ و ۵۶۴۲ واحد رشد كردند.
ملی صنایع مس ایران، فولاد مباركه اصفهان، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید سه نمادی بودند كه بیشتر از دیگران اهتمام كردند جلوی رشد فاكتورهای بازار را بگیرند؛ بطوریكه هر كدام به ترتیب ۳۴۵، ۳۰۲ و ۱۶۱ واحد تاثیر كاهشی روی فاكتورهای بازار داشتند.
در طرف مقابل مخابرات ایران، سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین و شركت ارتباطات سیار ایران هر كدام به ترتیب ۳۲۵، ۲۴۰ و ۲۱۸ واحد تاثیر افزایش روی فاكتورهای بازار داشتند.
امروز در گروه خودرو و ساخت قطعات تعداد معاملات به ۷۹ هزار و ۴۹۴ دفعه رسید و حجم معاملات به حدود ۱.۱ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید؛ به طوریكه این گروه با ارزش معاملات ۳۴۴ میلیارد تومان بیشترین ارزش را از آن خود كرد.
خودرویی ها عموما با افزایش قیمت مواجه گشتند، بعنوان مثال سایپا با حدود سه درصد و ایران خودرو با بیشتر از چهار درصد رشد مواجه بود. پارس خودرو، صنایع ریخته گری ایران و رینگ سازی مشهد همچون نمادهایی بودند كه بیشتر از چهار درصد رشد كردند اما در طرف مقابل ریخته گری تراكتورسازی ایران و آهنگری تراكتورسازی ایران بیشتر از سه درصد كاهش قیمت را تجربه كردند.
گروه بانك ها و موسسات اعتباری بعنوان دومین گروه با ارزش بالای معاملات بودند، بطوریكه ۳.۵ میلیارد سهم و اوراق مالی به ارزش ۳۱۶ میلیارد تومان را مورد داد و ستد قرار دادند.
در این گروه بانك تجارت و بانك صادرات بیشتر از سه درصد افزایش قیمت را تجربه كردند و بانك اقتصاد نوین، بانك پاسارگاد و بانك دی شاهد افت قیمت بودند.
گروه محصولات شیمیایی، مواد دارویی و فلزات اساسی به ترتیب سه گروه دیگری بودند كه بیشترین ارزش معاملات را تجربه كردند. در گروه فلزات اساسی بیشتر سهم ها روند كاهش قیمت را داشتند.
امروز در بورس تهران ۱۲۵ سهم با افزایش قیمت و ۲۲۶ سهم با افت روبرو شدند. در فرابورس ایران نیز تعداد نمادهای مثبت به ۹۰ و تعداد نمادهای منفی به ۱۰۲ رسید.
ارزش معاملات بورس تهران در مجموعه به رقم ۳۳۶۴ میلیارد تومان رسید كه ناشی از معامله بیشتر از ۸.۸ میلیارد سهم و اوراق مالی بود.
آیفكس نیز با حدود شش واحد افت روبرو شد و به رقم ۴۲۹۳ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۲۹۷ میلیارد تومان رسید و حجم آن عدد ۲.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه نمود.
منبع:

1398/07/09
22:41:43
5.0 از 5 امتیاز
4470
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , پتروشیمی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات