برترین بانكهای سوئیسی كدامند؟

برترین بانكهای سوئیسی كدامند؟ به گزارش ساسان گستر سوئیس یكی از اصلی ترین قطب های بانكی جهان به حساب می آید. جایی كه محل ذخیره سازی خیلی از سرمایه های كلان است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، موسسه " كورپوریت فایننس" در گزارش جدید خود به معرفی برترین بانكهای سوئیس پرداخت. نظام بانكی در سوئیس شامل بانكهای داخلی، بانكهای خارجی، بانكهای خصوصی و بانكهای داخلی است. هم اكنون بیشتر از ۳۰ درصد بانكهای سوئیس مربوط به دولت هستند. موسسه رتبه بندی " مودی" نظام بانكی سوئیس را باثبات رتبه بندی كرده است. در ادامه با برترین بانكهای سوئیسآشنا می شوید:
۱-یو بی اس
یكی از دو بانك بزرگ سوئیس كه در سال ۱۹۹۸ میلادی و به دنبال ادغام دو بانك قدیمی (یونیون بانك سوئیس و سوئیس بانك) تاسیس شد و در خیلی از كشورهای جهان فعال است. مقر اصلی این بانك در شهر زوریخ قرار دارد علاوه بر خوزه بانكی در حوزه سرمایه گذاری هم فعالیت زیادی دارد.
۲- كردیت سوئیس
این بانك به همراه یو بی اس، ۵۰ درصد كل سپرده های بانكی سوئیس را در اختیار دارند و مقر اصلی آن در شهر زوریخ است. بانك كردیت سوئیس عموما در زمینه: سرمایه گذاری، بانكداری خصوصی، مدیریت دارایی و بازار سهام فعال است. این بانك هم اكنون در ۵۰ كشور فعال است و بیشتر از ۴۸ هزار نفر هم برای آن كار می كنند.
۳- رایفایزن
سومین بانك بزرگ در سوئیس كه ۳.۷ میلیون مشتری دارد. این بانك دارای ۱۰۰۴ شعبه در سوئیس است.
۴- زوریخ كانتونال بانك
این بانك در سال ۱۸۷۰ تاسیس شد و بزرگ ترین بانك محلی سوئیس به حساب می آید. فعالیت های این بانك عموما روی دو كشور آلمان و سوئیس متمركز است.
۵- ژولیوس بائر
یكی از بزرگ ترین بانكهای خصوصی سوئیس كه در بیشتر از ۲۰ كشور فعالیت دارد و در سال ۱۸۹۰ میلادی تاسیس شد. مقر این بانك هم در شهر زوریخ قرار دارد.
۶- بانك كونتونال دو ژنو
این بانك در سال ۱۸۶۱ میلای تاسیس شد اما شكل نوین فعالیت هایش را از سال ۱۹۹۴ شروع كرد. این بانك بیشتر با كسب و كارهای كوچك و متوسط همكاری می كند.
۷- فونتوبل
این بانك كه در سال ۱۹۲۴ تاسیس شد یكی از بانكهای مشهور سوئیسی در زمینه مدیریت دارایی به حساب می آید. مقر اصلی این بانك در زوریخ قرار دارد اما علاوه بر سوئیس، فونتوبل در ۲۱ نقطه دیگر از جهان هم فعال است.1398/07/18
18:57:06
5.0 از 5 امتیاز
4602
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات