در تالار شیشه ای

معاملات بورسی كم شد

معاملات بورسی كم شد به گزارش ساسان گستر تعطیلات در این روزها روی معاملات بورس هم اثرگذار بوده و سبب شده حجم و ارزش معاملات نسبت به روزهای دیگر مقداری كاهش پیدا كند اما در عین حال امروز شاخص كل بورس توانست بیشتر از ۳۷۰۰ واحد رشد كند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۳۶۶۲ واحد رشد كرد و تا رقم ۳۰۹ هزار و ۶۳۲ واحدی بالا رفت. شاخص كل هم وزن هم با ۲۵۶۹ واحد افزایش تا رقم ۸۴ هزار و ۵۱۸ واحدی پیش رفت.
در عین حال شاخص آزاد شناور با ۵۶۳۵ واحد رشد تا تراز ۳۵۳ هزار و ۷۲۴ افزایش یافت و شاخص بازار اول با رشد ۲۵۹۸ واحد عدد ۲۲۵ هزار و ۴۷۶ را تجربه نمود. شاخص بازار دوم هم با ۷۷۳۱ واحد افزایش رقم ۶۲۷ هزار و ۷۲ واحدی را پشت سر گذاشت.
گروه مپنا، فولاد مباركه اصفهان و پالایش نفت تبریز هر كدام به ترتیب ۱۵۲، ۱۳۸ و ۱۰۰ واحد تأثیر افزایشی روی شاخصهای بازار داشت.
پتروشیمی پارس، پتروشیمی جم و پتروشیمی نوری هر كدام به ترتیب ۱۲۱، ۶۰ و ۴۲ واحد تأثیر كاهشی روی شاخصهای بازار سرمایه داشتند.
بانكی ها با دادوستد بیشتر از ۸۰۸ میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش معاملات ۹۶ میلیارد تومان رسیدند كه در نتیجه بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.
در گروه فلزات اساسی بیشتر سهم ها رشد قیمت را تجربه كردند همچون آن می توان به سهامی ذوب آهن اصفهان، مس شهید باهنر و سرمایه گذاری توكافولاد اشاره نمود. این گروه در جایگاه چهارم از نظر ارزش معاملات قرار گرفت.
در گروه خودرو و ساخت قطعات هم اغلب سهم ها با رشد قیمت بیشتر از سه درصد روبه رو شدند كه همچون آن می توان به ایران خودرو، صنایع ریختگری ایران، زامیاد و محورسازان ایران خودرو اشاره نمود.
در بورس تهران ۳۱۵ سهم با رشد قیمت و ۳۳ سهم با افت قیمت روبه رو بودند. همینطور در فرابورس ایران تعداد نمادهای مثبت به ۱۶۹ و تعداد نمادهای منفی به ۳۲ رسید.
ارزش كل معاملات بورس تا رقم ۹۲۹ میلیارد تومان افزایش یافت و حجم معاملات به رقم ۲.۴ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید. تعداد معاملات این بازار به ۲۹۸ هزار و ۸۵۱ دست یافت.
آیفكس هم با رشد حدود ۷۵ واحدی تا تراز ۳۹۲۷ بالا رفت. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۵۱۷ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیشتر از ۷۹۹ میلیون سهم و اوراق مالی بود.1398/08/08
15:06:06
5.0 از 5 امتیاز
4434
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , پتروشیمی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات