معاون سازمان بورس اعلام كرد

افشای اطلاعات ۴۳۴ شركت در كدال

افشای اطلاعات ۴۳۴ شركت در كدال به گزارش ساسان گستر معاون سازمان بورس از تفاهم با بانك مركزی جهت راه اندازی عملیات بازار باز اطلاع داد و اظهار داشت: اطلاعات ۴۳۴ شركت در كدال افشا شد.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، حسن امیری عصر امروز (دوشنبه ۲۷ آبانماه) در یازدهمین همایش فرصت های سرمایه گذاری اظهار داشت: در حوزه شفافیت در عرصه اقتصاد كشور، سازمان بورس اوراق بهادار پیشگام بوده و تلاش بر این است كه در مورد شركت های پذیرفته شده در بورس و فرابورس میزان شفافیت ارتقا یابد.
معاون سازمان بورس اوراق بهادار اضافه كرد: طی سالهای اخیر شاخص شفافیت از رشد مناسبی برخوردار بوده و همزمان با آن طی سالهای اخیر شاخص عرضه بموقع اطلاعات مالی كه در قیمت سهام هم اثرگذار می باشد از ۴۳ به ۹۱ درصد رسیده است.
وی خاطرنشان كرد: عدم عرضه اطلاعات از جانب ناشران طی سنوات اخیر از ۳۴ درصد به ۲ درصد در سه ماهه ابتدای سال ۹۸ رسیده است.
به گفته امیری متوسط تعداد روزهای تاخیر ناشران بورس هم در عرضه اطلاعات از ۱۳ روز به ۰.۸ روز رسیده است و این سبب شده كه شركت های شفاف تر در بازار سرمایه رونق گیرند و معاملات سهام هم از رشد برخوردار باشد.
معاون سازمان بورس اوراق بهادار تصریح كرد: در اصلاح ماده ۶ سیاست های اصل ۴۴، بورس مكلف شده تا فضای رقابتی را در سطح كشور ایجاد كند كه به این منظور نهادهای عمومی، صندوق های بازنشستگی و شهرداری ها هم فعالیت خویش را به نحوی انجام داده اند كه اطلاعات مالی آنها در معرض دیدم عموم قرار گیرد.
امیری خاطرنشان كرد: سامانه كدال طراحی شده و طی سه ماه گذشته ۴۳۴ شركت اطلاعات خویش را از راه سامانه كدال افشا كرده اند.
وی اظهار داشت: ساختار مالی بانك محور یا بازار سرمایه محور در حالی مورد بحث قرار می گیرد كه به نظر می آید باید ساختار مالی كشور بگونه ای باشد كه امكان قانون پایگی فراهم شده و لازمه این كار هم آن است كه بتوان ابزارهای مختلفی را در بازار سرمایه تدارك دید كه بعضی از این ابزارها در حوزه بورس و فرابورس آماده بهره برداری شده است كه در نهایت امكاناتی را فراهم خواهد نمود كه شركتها به منظور تامین مالی از ان استفاده كنند.

1398/08/28
08:21:44
5.0 از 5 امتیاز
4525
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات