آمریكا چقدر بدهی دارد؟

آمریكا چقدر بدهی دارد؟ ساسان گستر: میزان بدهی های آمریكا حالا از 23 تریلیون دلار عبور كرده است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریكا، میزان بدهی های این كشور تا آخر سال ۲۰۱۹ به ۲۳ تریلیون و ۱۴۷ میلیارد و ۱۴۳ میلیون ۳۰ هزار دلار رسیده است. میزان بدهی هر شهروند آمریكایی تا اختتام ماه دسامبر بطور متوسط ۷۰ هزار و ۹۴ دلار و میزان بدهی هر مالیات دهنده آمریكایی بطور متوسط ۱۸۷ هزار و ۳۸۶ دلار بوده است.
كسری بودجه دولت آمریكا تا اختتام ماه دسامبر به یك تریلیون و ۴۵ میلیارد و ۲۵۵ میلیون دلار رسیده است تا بدین ترتیب نسبت كسری بودجه به تولید ناخاص داخلی این كشور به ۴.۸۲ درصد برسد. بین بازه زمانی ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۹ بیشترین كسری بودجه آمریكا مربوط به سال ۲۰۱۰ با ۸.۹۶۵ درصد و بیشترین مازاد بودجه مربوط به سال ۲۰۰۰ با ۲.۳۷ درصد تولید ناخالص داخلی بوده است.
هم اكنون بزرگ ترین اقلام بودجه ای آمریكا شامل: مراقبت های درمانی با ۱ تریلیون و ۲۶۱ میلیارد و ۳۹۵ میلیون دلار، امنیت عمومی با ۱ تریلیون و ۵۲میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار، هزینه های دفاعی با ۶۷۷ میلیارد و ۵۵۶ میلیون دلار و پرداخت مستمری بازنشستگان با ۲۸۹ میلیارد و ۵۳۵ میلیون دلار است.
هم چنین تا اختتام ماه دسامبر، میزان مجموع بدهی های دولتی و غیردولتی آمریكا معادل ۷۵ تریلیون و ۲۸۰ میلیارد و ۳۶۴ میلیون دلار بوده است كه نشان میدهد سهم هر شهروند آمریكایی از مجموع بدهی های این كشور بطور متوسط ۲۲۷ هزار و ۹۶۳ دلار و سهم هر خانواده آمریكایی از بدهی ها بطور متوسط معادل ۸۸۸ هزار و ۱۹۰ دلار است.
طی این مدت، اوراق قرضه آمریكایی در اختیار كشورهای خارجی به ۶ تریلیون و ۸۷۸ میلیارد و ۱۰۷ میلیون دلار رسیده است.
از لایحه كاهش مالیاتی دولت ترامپ كه سال ۲۰۱۷ به تصویب رسید بعنوان یكی از اصلی ترین دلیلهای افزایش بدهی دولت این كشور یاد می شود. طبق پیش بینی ها، لایحه كاهش مالیاتی در طول ۱۰ سال موجب افزایش ۱.۵ تریلیون دلاری بدهی این كشور خواهد شد.
منبع:

1398/10/12
23:56:05
5.0 از 5 امتیاز
4048
تگهای خبر: آمریكا , تولید , دلار , دولت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات