در گزارش ساسان گستر اعلام شد

واكنش تولیدكنندگان به استفاده از تریاك در مرغداری ها

واكنش تولیدكنندگان به استفاده از تریاك در مرغداری ها به گزارش ساسان گستر نایب رییس كانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ضمن رد استفاده از تریاك در مرغداری ها اظهار داشت: هیچگونه شواهدی در خصوص استفاده از این ماده در واحدهای تولیدی وجود ندارد.حبیب اسدالله نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مباحث مطرح شده در خصوص استفاده از تریاك بجای دارو در بعضی از مرغداری های كشور، اظهارداشت: بنده این مساله را تكذیب می كنم و چنین مسأله ای به هیچ عنوان حقیقت ندارد.
وی اظهار داشت: هیچ گونه شواهدی كه نشان بدهد استفاده از تریاك در درمان و از بین بردن بیماری های طیور مؤثر است یا شواهدی كه نشان دهد مرغداران از این ماده مخدر استفاده می نمایند، وجود ندارد.
نایب رئیس كانون انجمن صنفی مرغداران كشور افزود: مواد مخدر ممكنست به سبب كدئینی كه دارند موجب كاهش درد در طیور و گله ها شوند اما نمی توانند موجب ایجاد مقاومت در بدن آنها و درمان بیماری ها باشند.
اسدالله نژاد درباره اینكه مرغداران به سبب قیمت بالای داروی طیور از این ماده مخدر استفاده می نمایند، اضافه كرد: چنین مسأله ای به هیچ عنوان حقیقت ندارد چونكه قیمت تریاك از داروهای طیور گران تر است.
وی افزود: زمانی كه بیماری در طیور به اوج می رسد و هیچ دارویی جوابگو نیست مرغداران مجبور به استفاده از آنتی بیوتیك فوزباك هستند كه نوع خارجی این دارو در هركیلوگرم ۲۳۰ هزارتومان عرضه می شود.
به گفته این مقام مسئول به ازای هركیلوگرم وزن مرغ، از ۱۶۵ گرم داروی فوزباك استفاده می شود و این دارو تأثیرگذاری بسیار بالایی دارد بطوریكه طی ۴ تا ۵ روز موجب بهبود و درمان طیور می شود.
اسدالله نژاد اشاره كرد: باتوجه به قیمت تریاك، استفاده از این ماده مخدر برای مرغداران اصلاً توجیه اقتصادی ندارد بویژه كه این مخدر موجب درمان نمی گردد و فقط مسكن می باشد.
وی افزود: ما جایی ندیده ایم و یا نشنیده ایم كه مرغداران كشور از این ماده مخدر برای درمان بیماری های طیور استفاده كنند.
به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، طی روزهای اخیر در شبكه های اجتماعی شایعه استفاده از تریاك در مرغداری های كشور مجدداً مطرح گردیده است.


منبع:

1398/11/22
15:30:21
5.0 از 5 امتیاز
3894
تگهای خبر: تولید
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات