روسیه به دلار زدایی ادامه می دهد

روسیه به دلار زدایی ادامه می دهد به گزارش ساسان گستر سهم اوراق دلاری از سبد ارزی روسیه بار دیگر كاهش پیدا كرد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از اسپوتنیک، روند فاصله گرفتن روسیه از دلار در ماه های اخیر بار دیگر تشدید شده است تا جایی که طبق اعلام وزارت خزانه داری آمریکا، تا آخر ماه مارس روسیه ۳.۸ میلیارد دلار اوراق قرضه این وزارت خانه را در اختیار داشته است که این رقم در مقایسه با ماه قبل ۸.۸ میلیارد دلار کاهش یافته است.
سه سال پیش روسیه با در اختیار داشتن ۱۰۵ میلیارد دلار اوراق قرضه وزارت خزانه داری یکی از بزرگ ترین دارندگان این اوراق در جهان بود اما از آن زمان تابحال حدود ۹۶ درصد از این اوراق را واگذار کرده است.
ژاپن و چین بزرگ ترین دارندگان اوراق قرضه وزارت خزانه داری آمریکا هستند و هر کدام بالغ بر یک تریلیون دلار از این اوراق را در اختیار دارند. انگلیس هم سومین کشور از این نظر است.
اولگ کوزیمین- کارشناس ارشد اقتصادی در مؤسسه رنسانس کپیتال - در همین رابطه اظهار داشت: با هدف تقویت ذخایر طلا، فکر می کنم بانک مرکزی دست به واردات طلا بزند. تداوم تنش ها با واشنگتن بدان معنا خواهد بود که میلیاردها دلار دیگر از ذخایر ارزی روسیه با طلا جایگزین خواهند شد.
طلا هم اکنون ۲۰ درصد ذخایر ارزی و دلار ۲۲ درصد ذخایر ارزی بانک مرکزی روسیه را تشکیل می دهد. این در شرایطی است که سهم دلار از ذخایر ارزی روسیه در اواسط سال ۲۰۱۷ معادل ۲۲ درصد بود. بانک مرکزی روسیه در ماه فوریه به تنهایی حدود ۴۰ درصد از خرید طلا توسط بانکهای مرکزی جهان را انجام داده است.
طبق اعلام بانک مرکزی روسیه، تا آخر ماه مارس و بعنوان راهبرد متنوع سازی ذخایر ارزی، ذخایر طلای این کشور به حدود ۲۳۰۰ تن به ارزش ۱۲۰ میلیارد دلار افزوده شده است.1399/03/01
12:34:06
5.0 از 5 امتیاز
2597
تگهای خبر: آمریكا , ارز , بانك , بانك مركزی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات