رشد اقتصادی كره جنوبی منفی شد

رشد اقتصادی كره جنوبی منفی شد به گزارش ساسان گستر در سه ماهه نخست سال جاری رشد اقتصادی كره جنوبی به منفی ۱.۳ درصد رسید.


به گزارش ساسان گستر به نقل از تریدینگ اکونومیکس، کاهش شتاب رشد بخش خدمات و افت محسوس رشد بخش ساخت وساز سبب شد تا اقتصاد کره جنوبی در سه ماهه نخست سال ۱.۳ درصد کوچک شود. این رشد در مقایسه با رشد سه ماهه پایانی سال قبل این کشور ۲.۶ درصد کاهش پیدا کرده است.
طی این مدت رشد بخش تولید از ۱.۸ درصد سه ماهه چهارم به منفی یک درصد در سه ماهه نخست رسیده است و رشد بخش خدمات از ۱.۳ درصد قبلی به منفی ۲.۴ درصد کاهش پیدا کرده است. از طرفی رشد مخارج مصرفی هم از ۱.۱ درصد در سه ماهه قبل به منفی ۱.۲ درصد در سه ماهه نخست سال کاهش پیدا کرده است.
یکی دیگر از عوامل کاهش محسوس رشد اقتصادی کره جنوبی در این زمان کاهش رشد بخش ساخت و ساز بوده است. دولت کره به منظور تقویت رشد این کشور تصمیم گرفته بود یک بسته محرک ۱۶ میلیارد دلاری را در نظر بگیرد. با این وجود رشد مخارج دولت از ۰.۷ درصد دوره قبل به ۱.۴ درصد افزوده شده است.
همینطور با کند شدن رشد اقتصادی انگیزه سرمایه گذاران خارجی برای انجام پروژه های جدید هم کاهش یافته و رشد بخش سرمایه گذاری خارجی به رقم ناامیدکننده منفی ۶ درصد کاهش پیدا کرده است.
طبق اعلام مرکز آمار کره جنوبی، رشد اقتصادی این کشور در دوازده ماه منتهی به مارس ۱.۴ درصد اندازه گیری شده است. متوسط رشد اقتصادی کره جنوبی در بازه زمانی ۱۹۶۰ تا ۲۰۱۹ معادل ۱.۷۸ درصد بوده است که بالاترین نرخ ثبت شده مربوط به رشد ۷.۸ درصدی سه ماهه پایانی سال ۱۹۷۰ و کمترین رشد ثبت شده هم مربوط به رشد منفی ۷ درصدی سه ماهه نخست سال ۱۹۹۸ بوده است.1399/03/14
14:36:46
5.0 از 5 امتیاز
2493
تگهای خبر: تولید , خدمات , دلار , دولت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات