سازمان خصوصی سازی اعلام كرد

اقدام همزمان دولت و مجلس برای پوشش جاماندگان سهام عدالت

اقدام همزمان دولت و مجلس برای پوشش جاماندگان سهام عدالت ساسان گستر: سازمان خصوصی سازی از اقدامات همزمانی در دولت و مجلس برای تعیین تكلیف جاماندگان سهام عدالت آگاهی داد.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، به دنبال انتشار خبری با عنوان «۱.۸ میلیون نفر به خاطر قصور تعاونی ها، از سهام عدالت جاماندند» به نقل از معاون سازمان خصوصی سازی، این سازمان توضیحاتی را ارائه نمود. متن کامل توضیح به این شرح است:
چنانچه در متن خبر هم مشخص است چنین جمله ای از جانب معاون سازمان خصوصی سازی در گفتگو با خبرگزاری مهر عنوان نشده و این جمله فقط سو برداشت خبرنگار از این مصاحبه بوده است. در این مصاحبه به دلیلهای مختلفی که سبب شده این افراد از ثبت نام نهایی باز بمانند تاکید شده و هیچ گاه چنین جمله ای عنوان نشده است.
همانگونه که قبلاً هم بارها اعلام شده است در زمان ثبت نام و شناسایی مشمولان سهام عدالت در دهه ۸۰ به دلیلهای مختلف، بعضی از مشمولانی که پروسه اولیه ثبت نام را انجام داده بودند در فهرست نهایی سهام عدالت قرار نگرفتند، در آن زمان سیستم اطلاعاتی استانها به صورت «دایال آپ» با سیستم مرکزی ارتباط داشت و همین نقص موجب شد تا اطلاعات قسمتی از مشمولان وارد سیستم نهایی نشود. علاوه بر این بعضی از تعاونی ها برای ارسال اطلاعات مشمولان به ستاد مرکزی سهام عدالت موجب شد تا برخی از افراد مشمول نهایی نشوند.
و با توجه به این که اطلاعات مشمولان سهام عدالت از سال ۱۳۸۵ الی ۱۳۹۱ از طرف شرکت های تعاونی سهام عدالت به صورت متناوب برای سازمان خصوصی سازی ارسال شده و بعضاً مراحل ثبت نهایی آن دنبال نشده است برخی افراد از فهرست نهایی جا مانده اند، پس این جمله که قصور تعاونی ها سبب شده افراد ثبت نهایی نشوند قویاً تکذیب می شود.
لازم به ذکر است به همین دلیل و باتوجه به تقاضای انبوه جاماندگان، اقدامات همزمانی در دولت و مجلس برای تعیین تکلیف این بخش از جامعه در حال انجام می باشد. در همین راستا سازمان خصوصی سازی در حال رایزنی برای پوشش باردیگر افراد جا مانده از سهام عدالت است و در صورتیکه دولت یا مجلس دراین زمینه و از مجاری قانونی طرحی را به تصویب برسانند امکان اعطای سهام عدالت به این جاماندگان وجود خواهد داشت و تاکید می شود سازمان خصوصی سازی فقط مجری طرح توزیع سهام عدالت است.


منبع:

1399/03/19
23:23:04
5.0 از 5 امتیاز
2478
تگهای خبر: توزیع , دولت , سهام , شركت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات