هر مشمول ایرانی چقدر سهام عدالت دارد؟

هر مشمول ایرانی چقدر سهام عدالت دارد؟ ساسان گستر: آمارها حاكی از آنست كه بیش از 49 میلیون نفر مشمول سهام عدالت هستند، اما میزان سهمی كه این مشمولان دارند با یكدیگر برابر نیست؛ بطوریكه دارایی بعضی از سهامداران بیش از یك میلیون تومان و دارایی برخی دیگر كمتر از 492 هزار تومان است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، بطور کلی ۴۹ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۷۷۵ نفر مشمول سهام عدالت هستند که از این تعداد ۴۶ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۴۸۳ نفر در قید حیات بوده و مابقی مشمولین فوت شده اند.
در این راستا ممکنست روی برگه سهام عدالت که در دست مشمولان است، ارزش یک میلیون تومان قید شده باشد، اما باید اظهار داشت که دارایی همه مشمولان با وجود داشتن برگه مذکور یک میلیون تومان نیست.
در واقع روی بیشتر برگه های سهام عدالتی که در دست مشمولان این سهام است، ارزش سهام ۱۰ میلیون ریال یا همان یک میلیون تومان ذکر شده است. این درحالی است که زمانی که مشمول به سامانه سهام عدالت (SAMANESE.IR) مراجعه می کند متوجه می شود میزان سهامی که در اختیار دارد کمتر از یک میلیون تومان است.
به استثنای مشمولان نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد یا سازمان بهزیستی که ارزش سهم آنها یک میلیون تومان است، ارزش سهم بیشتر سهام داران دیگر کمتر از یک میلیون تومان است.
قرار بود برگه های اولیه از محل سهم سود سنوات قبل پر شود. در سال ۱۳۹۴ اعلام گردید ۵۳ درصد ارزش سهم از محل مطالبات سود سنوات قبل پر شده است و برای پر کردن مابقی، دو سال به مشمولان فرصت دادند که با آورده نقدی ۴۷ درصد مابقی را به قیمت اسمی واریز نمایند. در این راستا فقط تعداد کمی از مشمولان واریز کردند و اکثریت واریز نکردند؛ بدین سبب ارزش واقعی سهم آنها در سبد سهام عدالت یک میلیون تومان نیست.
البته ارزش سهام همه مشمولان ۵۳۰ هزار تومان نیست و ارزش سهام افرادی که در دوره های اول ثبت نام کردند ۵۳۰ هزار تومان است. حتی ارزش سهام کمتر از ۴۰۰ هزار تومانی هم وجود دارد.
مشمولان می توانند عدد دقیق سهام خودرا در سامانه سهام عدالت به آدرس www.samanese.ir با وارد کردن کد ملی مشاهده کنند.
براین اساس، ارزش سهام ۶۱ هزار و ۳۷۵ نفر بیش از یک میلیون تومان و دارایی دو میلیون و ۵۳۵ هزار و ۱۵ نفر نیز یک میلیون تومان است. سه میلیون و ۶۰۰ هزار و ۴۷۶ نفر دارایی بین ۵۳۲ تا یک میلیون تومان را دارند و ارزش سهام ۲۲ میلیون و ۵۰۱ هزار و ۶۵۸ نفر نیز ۵۳۲ هزار تومان است.
تعداد افرادی که دارایی سهام عدالت آنها بین ۴۹۲ هزار تومان تا ۵۳۲ هزار تومان است، ۱۸۴ هزار و ۳۴۳ نفر بوده و ۹ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۳۰ نفر نیز دارایی ۴۹۲ هزار تومانی دارند. ارزش سهام ۱۰ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۸۷۸ نفر نیز کمتر از ۴۹۲ هزار تومان است.
منبع:

1399/03/28
22:16:57
5.0 از 5 امتیاز
2527
تگهای خبر: ارز , سهام
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات