در معاملات بورس تهران رقم خورد

كاهش قیمت سهم های شركت های فلزی و نفتی

كاهش قیمت سهم های شركت های فلزی و نفتی به گزارش ساسان گستر در این روزها شاخص بازار سهام باوجود رشد تا كانال ۹۹ هزار واحدی با احتیاط بیشتری حركت می كند، به صورتی كه نماگر اصلی بازار امروز برخلاف روزهای پایانی هفته گذشته روند كاهشی را از سر گرفت؛ قیمت سهم های شركت های فلزی و نفتی هم با كاهش همراه شد.به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، در نخستین روز كاری بورس تهران در این هفته شاخص كل ۱۶۶ واحد افت كرد و به رقم ۹۹ هزار و ۳۵۵ رسید. همینطور شاخص كل هم وزن با ۲۴ واحد رشد رقم ۱۷ هزار و ۵۳۸ واحدی را ثبت نمود. شاخص آزاد شناور هم با ثبت ۱۹۷ واحد كاهش رقم ۱۰۶ هزار و ۱۴۱ را تجربه نمود و شاخص بازار اول و دوم هم هر یك به ترتیب ۱۷۹ و ۳۱ واحد كاهش داشتند.

در روزهای پایانی هفته گذشته شاهد تداوم افزایش قیمت ها در بازار سهام بودیم اما آن روند نسبت به روزهای قبل ترش كم رمق تر بود. بسیاری معتقدند افزایش رشد قیمت های جهانی كالاهای اساسی در معاملات بورس تهران اثرگذار بوده است، علاوه بر این عواملی همچون رشد قیمت ارز بر رشد شاخص كل تا كانال ۹۹ هزار واحدی بی تاثیر نبوده است.

فولاد مباركه اصفهان، گسترش نفت و گاز پارسیان و معدنی و صنعتی چادرملو هر یك به ترتیب با ۱۷۲، ۳۹ و ۳۵ واحد تاثیر كاهنده بیشترین نقش را در افت دماسنج بازار سرمایه داشتند. در طرف مقابل گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، توسعه معادن و فلزات و سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین هر یك به ترتیب با ۶۹، ۲۸ و ۲۲ واحد تاثیر تلاش كردند نماگر بازار را به سمت بالا هدایت كنند.

امروز در گروه خودرو و ساخت قطعات روند تغییرات قیمت سهم ها عموما افزایشی بود و اكثرا قیمت سهم ها كمتر از یك درصد نوسان قیمت داشت. در این گروه ۱۴۶ میلیون و ۸۵۹ هزار سهم به ارزش بیش از ۱۶ میلیارد تومان دست به دست شد.

در گروه فلزات اساسی هم شاهد معامله ۱۰۹ میلیون و ۶۳۸ هزار سهم به ارزش بیش از ۳۲ میلیارد تومان بودیم. در این گروه هم نوسان قیمت سهم ها عموما كمتر از دو درصد بود و خیلی از سهم ها روند كاهشی در قیمت پایانی را تجربه كردند.

فرآورده های نفتی، كك و سوخت هسته ای هم همگام با روند ریزشی بازار شاهد كاهش قیمت سهام شركت های این گروه بودند. نفتی ها امروز شاهد داد و ستد ۱۱ میلیون و ۸۷۶ هزار سهم به ارزش بیش از ۶ میلیارد تومان بودند. ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۲۳۲ میلیارد و ۷۶۵ میلیون تومان بالغ شد كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۹۵۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۶۴ هزار و ۳۹۲ نوبت داد و ستد بود.

آیفكس هم با افت ۴. ۵ واحد رقم ۱۰۸۵ واحدی را تجربه نمود. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۱۹ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات داد و ستد ۴۲۸ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه نمود. 

1396/11/07
16:29:32
5.0 از 5 امتیاز
4537
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات