وضعیت واردات و صادرات در بهار سال جاری

وضعیت واردات و صادرات در بهار سال جاری به گزارش ساسان گستر آمار بانك مركزی از وضعیت صادرات و واردات در سه ماهه ابتدایی سال جاری نشان داده است كه واردات گمركی ۷ میلیارد و ۶۲۰ میلیون دلار و صادرات هم معادل ۶ میلیارد و ۳۶۴ میلیون دلار بوده و ماه های فروردین و اردیبهشت به ترتیب كمترین و بیشترین میزان صادرات را داشته اند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، طبق آنچه که بانک مرکزی از وضعیت صادرات و واردات در سه ماهه ابتدایی سالجاری منتشر نموده، ۸ میلیون و ۹۲۳ هزار تن به ارزش ۷ میلیارد و ۶۲۰ میلیون دلار کالا به کشور وارد شده است.
همچنین، در این زمان ۲۱ میلیون و ۹۲۹ هزار تن کالا به ارزش ۶ میلیارد و ۳۶۴ میلیون دلار صادر گردیده است.

اردیبشهت دارای بیشترین واردات
بررسی جزئیات واردات در ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد مبین آن است که در این ماه ها به ترتیب معادل ۲ میلیون و ۵۲۶، ۳ میلیون و ۸۷۹ و ۲ میلیون ۵۱۸ هزار تن واردات صورت گرفته و ارزش واردات در این ماه ها هم به ترتیب یک میلیارد و ۹۳۱ میلیون دلار، ۳ میلیارد و ۱۱۰ میلیون دلار و ۲ میلیارد و ۵۷۹ میلیون دلار بوده است.
با این حساب، بیشترین ارزش واردات مربوط به ماه اردیبشهت بوده و کمترین ارزش واردات متعلق به فروردین بوده است. علاوه براین، پایین ترین میزان واردات مربوط به خرداد ماه معادل ۲ میلیون و ۵۱۸ هزار تن و بیشترین میزان واردات هم در ماه اردیبهشت معادل ۳ میلیون و ۸۷۹ هزار تن اتفاق افتاده است.

تراز تجاری معادل منفی یک میلیارد و ۲۵۶ میلیون دلار

طبق این گزارش، فروردین ماه با ۵ میلیون و ۳۴۶ هزار تن صادرات به ارزش یک میلیارد و ۶۵۲ میلیون دلار پایین ترین میزان صادرات را به خود مختص کرده است. همچنین، اردیبهشت ماه با ۹ میلیون و ۱۷۶ هزار تن صادرات به ارزش ۲ میلیارد و ۶۴۷ میلیون دلار بیشترین میزان صادرات را داشته است.

علاوه براین، در خرداد ماه سالجاری هم صادراتی به میزان ۷ میلیون و ۴۰۷ هزار تن و به ارزش ۲ میلیارد و ۶۴ میلیون دلار صورت گرفته و تراز تجاری کشور در بهار سال جاری هم منفی یک میلیارد و ۲۵۶ میلیون دلار بوده است.

1399/05/07
15:22:54
5.0 از 5 امتیاز
2156
تگهای خبر: ارز , بانك , بانك مركزی , دلار
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات