بدهی آمریكا دو برابر اندازه اقتصاد این كشور می شود!

بدهی آمریكا دو برابر اندازه اقتصاد این كشور می شود! به گزارش ساسان گستر دفتر بودجه كنگره آمریكا اعلام نمود سال آینده آمریكا بیشتر از تولید ناخالص داخلی خود بدهی خواهد داشت.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، دفتر کنترل بودجه کنگره در گزارشی اخطار داد با تداوم روند فعلی تا سال ۲۰۵۰ میزان بدهی آمریکا به دو برابر میزان تولید ناخالص داخلی این کشور خواهد رسید. تا آخر سال جاری نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی بزرگ ترین اقتصاد جهان به ۹۸ درصد خواهد رسید و سال آینده میزان بدهی از اندازه اقتصاد این کشور هم بزرگ تر خواهد شد.
دولت آمریکا در نتیجه انتشار کرونا و کاهش فعالیتهای تجاری مجبور شد یک بسته حمایتی بزرگ را اجرایی کند که اصلی ترین نقش را در افزایش وحشتناک بدهی این کشور داشته است. به قول این گزارش، بدهی رو به افزایش دولت های محلی و دولت فدرال سبب شده است اقتصاد در مقابل افزایش نرخ بهره و تأمین مالی این بدهی ها صدمه پذیرتر از گذشته باشد و ریسک وقوع یک بحران مالی افزایش پیدا کند.
به قول میشل پترسون- مدیر بنیاد پترسون، در طول ۳۰ سال گذشته میزان بدهی این کشور همواره روندی صعودی را تجربه کرده است و این مسئله سبب ایجاد شک و تردید در باثبات بودن مسیر مالی شده است. کرونا ویروس روند افزایش بدهی ها را تشدید کرده و این مسئله با عنایت به نتایج ویران کننده آن نیازمند اقدامی قاطع و فوری از جانب سیاست گذاران است.
پترسون با اشاره به اینکه پرداختن به مسئله بدهی یک مسئله اضطراری و مهم در آمریکا است اضافه کرد: تنها از این طریق است که می توانیم مطمین شویم برای آینده و رسیدن به یک رشد پایدار که سبب رفاه نسل های بعد شود، آماده ایم.
پیش از این صندوق بین المللی پول با اخطار نسبت به روند صعودی بدهی های آمریکا گفته بود در بین مدت، پرداختن به مسئله بدهی و کاستن از میزان کسری بودجه و بدهی های دولتی باید یکی از اصلی ترین اولویت های سیاست گذاران آمریکا باشد.1399/07/02
10:15:02
5.0 از 5 امتیاز
1519
تگهای خبر: آمریكا , تولید , دولت , سیاست
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات