در پایان تیرماه

سپرده های بانكی ۳۸ درصد افزایش یافت

سپرده های بانكی ۳۸ درصد افزایش یافت به گزارش ساسان گستر آمار بانك مركزی از افزایش ۳۸ درصدی مانده سپرده ها و ۳۱.۹ درصدی مانده تسهیلات بانكی در انتها تیر ماه ۹۹ نسبت به مقطع مشابه سال قبل حكایت دارد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، گزارش وضعیت کل مانده سپرده ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در انتها تیرماه سال ۹۹ از آن حکایت می کند که مانده کل سپرده ها بالغ بر ۲۹۳۲۶.۱ هزار میلیارد ریال شده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۸۴۲۱.۱ هزار میلیارد ریال (۳۸ درصد) و نسبت به پایان سال قبل معادل ۳۴۲۳.۳ هزار میلیارد ریال (۱۲.۶ درصد) افزایش نشان داده است. بالاترین مبلغ سپرده ها مربوط به استان تهران با مانده ۱۶۸۰۸.۱ هزار میلیارد ریال و کم ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۷۴.۹ هزار میلیارد ریال است.
مانده کل تسهیلات بالغ بر ۲۱۲۴۸.۲ هزار میلیارد ریال است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۵۱۳۹.۳ هزار میلیارد ریال (۳۱.۹ درصد) و نسبت به پایان سال قبل ۱۸۹۲.۴ هزار میلیارد ریال (۹.۸ درصد) افزایش داشته است. بیش ترین مبلغ تسهیلات مربوط به استان تهران با مانده ۱۳۷۱۲.۴ هزار میلیارد ریال و کم ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۷۳ هزار میلیارد ریال است. شایان ذکر است که نسبت تسهیلات به سپرده ها پس از کسر سپرده قانونی ۷۶.۵ درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و آخر سال قبل، به ترتیب ۴.۵ و ۲.۹ واحد درصد کاهش نشان داده است. نسبت مذکور در استان تهران ۸۸.۹ درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۰۸.۹ درصد است. بانک مرکزی اعلام نموده است که یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی خیلی از شرکت ها و مؤسسات تولیدی سایر استان ها در استان تهران بوده و عمده فعالیتهای بانکی آنها از راه شعب بانک ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می شود.منبع:

1399/07/07
13:51:27
5.0 از 5 امتیاز
1493
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات