یك مقام مسئول خبر داد:

افتتاح بیش از ۵ هزار واحد مسكونی طرح اقدام ملی مسكن در آبان

افتتاح بیش از ۵ هزار واحد مسكونی طرح اقدام ملی مسكن در آبان ساسان گستر: مدیركل دفتر اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی از افتتاح بیش از 5 هزار واحد مسكونی مربوط به طرح اقدام ملی مسكن طی آبان ماه سال جاری در كشور آگاهی داد.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، پروانه اصلانی در مصاحبه ای با رادیو اقتصاد، گفت: وزارت راه و شهرسازی طرح اقدام ملی مسکن را با ابعاد ۴۰۰ هزار واحد برای دو سال آغاز نموده است که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در بافت های فرسوده و ۱۰۰ هزار واحد هم در سایر شهرهایی که نیاز مسکن شأن از طرف وزارتخانه اعلام شده راه اندازی خواهد شد.
وی ضمن اشاره به اینکه بیش از ۴۰۰ هزار واحد زمین در سطح کشور تامین شده است، اضافه کرد: راه اندازی ۱۰۰ هزار واحد مربوط به بافت های فرسوده در چارچوب پرداخت تسهیلات یارانه ای نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده بوده است و به ساخت مسکن توسط تامین زمین مربوط نیست.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: با وجود اینکه این ۱۰۰ هزار واحد جز برنامه تامین زمین وزارتخانه نبوده اما افزون بر ۴۰۰ هزار واحد زمین تامین شده است.
اصلانی با اعلان اینکه عملیات اجرائی پروژه های طرح اقدام ملی مسکن کم و بیش در حال انجام می باشد، گفت: خوشبختانه در آبان ماه سال جاری افتتاح بالای پنج هزار واحد مسکونی ساخته شده در چارچوب طرح اقدام ملی را خواهیم داشت، البته بخشی هم طی سال قبل در سیرجان تحویل مردم شده است.

وی افزود: جهت راه اندازی اجاره داری حرفه ای در سطح کشور اولین قدمی که می بایست برداشته می شد این بود که این نوع فعالیت در قیاس با سایر کارهای که در کشور بوسیله واسطه گری و حضور در بازارهای بسیار زود بازده مثل ارز، طلا و حتی سهام برای سرمایه گذاران خرد و کلان امکانپذیر است، سودآور شود.
بازدهی اجاره داری در کشور پایین است
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: علت اینکه اجاره داری به صورت حرفه ای در کشور شکل نمی گیرد این است که بازدهی اجاره داری در کشور پایین است.

وی ادامه داد: برای رفع این مشکل یک اصلاح بخشنامه اجرائی به هیئت وزیران برده و مصوب شد که تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی شامل نهادهای دولتی، غیر دولتی، اشخاص بخش خصوصی و تمامی کسانی که حاضرند در بخش اجاره داری سرمایه گذاری کنند زمینی را به صورت اجاره ۹۹ ساله تحویل بگیرند تا خانه بسازند و به بازار اجاره برای ۹۹ سال عرضه کنند.
اصلانی بیان داشت: الان تدوین بخشنامه اجرائی این مساله در دستور کار است که به زودی برای تصویب به هیئت دولت ارسال خواهد شد.
وی افزود: تسهیلات دیگری که برای این حوزه لازم است این بوده که با ستاندن مصوبات لازم، نهاد اجاره داری حرفه ای را در کشور پایه گذاری کرد. این نهاد به ساماندهی بازار اجاره در کشور کمک شایان توجهی خواهدنمود.
وی اضافه کرد: وزارت راه و شهرسازی در کنار طرح اقدام ملی مسکن کارهای دیگر برای ساماندهی بازار مسکن همچون راه اندازی ابزارهای نوین در بازار سرمایه با هدف کمک به تولید در بخش مسکن مثل اوراق سلف موازی استاندارد، اوراق خرید دین در حوزه مصالح ساختمانی و غیره را در دستور کار خود دارد.


منبع:

1399/07/26
00:32:25
5.0 از 5 امتیاز
1280
تگهای خبر: ابزار , ارز , بازار , تسهیلات
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات