حاجی بابایی:

بودجه شركت های دولتی در مجلس بررسی می شود

بودجه شركت های دولتی در مجلس بررسی می شود ساسان گستر: رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقدیم گزارش بودجه شركت های دولتی به مجلس آگاهی داد و اظهار داشت كه این بودجه پس از بررسی در دیوان محاسبات در كمیسیون مورد بررسی قرار می گیرد.


حمیدرضا حاجی بابایی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: سازمان برنامه و بودجه روز چهارشنبه ۱۴ آبان گزارش بودجه ۱۴۰۰ شرکت های دولتی را به مجلس ارائه کرده است، این گزارش امروز، یکشنبه ۱۸ آبان ماه، توسط رئیس مجلس به کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس ارجاع خواهد شد.
وی ادامه داد: بلافاصله بعد از دریافت این گزارش، کمیسیون آنرا به دیوان محاسبات ارسال می کند تا بر طبق بخشنامه داخلی و همین طور بر طبق مصوبه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، ۱۲ حکم اصلاح ساختار بودجه سال ۱۴۰۰ در آن اعمال شود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اشاره کرد: دیوان موظف است بعد از ۲۰ روز، گزارش آنرا به کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس عودت کند که همزمان کمیته های کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات این گزارش را در دستور کار خود قرار می دهند. در طول این مدت نیز دیوان محاسبات کمیته های بررسی لازم را باتوجه به احکام اصلاح ساختار بودجه فعال می کند.
حاجی بابایی گفت: باتوجه به تبصره ۴ ماده ۱۸۲، بخشنامه داخلی مجلس شورای اسلامی، دولت موظف است، گزارش عملکرد بودجه سال قبل و صورت های مالی حسابرسی شده، بودجه تفصیلی سال جاری و عملکرد ۶ ماه سال جاری تمام شرکت های دولتی، بانکها، موسسات انتفاعی وابسته به دولت و شرکتها و موسساتی که شمول حکم بر آنها مستلزم ذکر نام یا تصریح به آنهاست، را در فرصت زمانی مذکور به مجلس ارائه کند.
وی افزود: منظور شرکتها و موسساتی که مستلزم تصریح نام هستند، شرکتهای وابسته به وزارت نفت، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی، سازمان گسترش صنایع ایران، بیمه مرکزی ایران، شرکت های سهامی بیمه ایران، بانک مرکزی، بانک ملی، سازمان بنادر و دریانوردی می باشند که دولت باید بودجه پیشنهادی سال آینده، آنها وشاخص های کلان بودجه را تا ۱۵ آبان، به مجلس ارائه نمایند.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همین طور اظهار داشت: کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات نیز این گزارش را بلافاصله به دیوان محاسبات ارجاع می دهد، که دیوان محاسبات نیز موظف است ظرف ۲۰ روز نظر خودرا به کمیسیون برنامه و بودجه ابلاغ نماید که کمیسیون نیز بعد از بررسی دقیق آنرا مصوب می کند.
منبع:

1399/08/18
13:42:49
5.0 از 5 امتیاز
1236
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , دولت , سهام
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات