زمان واریز یارانه نقدی

زمان واریز یارانه نقدی ساسان گستر: یارانه نقدی آبان ماه ساعت 24 فردا (سه شنبه) به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، یارانه آبان ماه یکصد و هفدهمین پرداخت های نقدی از شروع اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در سال ۱۳۸۹ است که تا حالا ادامه داشته و مبلغ ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومن برای هر نفر ثابت مانده است.

در کنار یارانه نقدی در هر ماه افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی پرداخت خواهد شد.

اما از چند ماه قبل اقساط وام یک میلیونی کرونا نیز از حساب یارانه بگیران دریافت کننده کسر می شود این در حالیست که در جریان کرونا بانک مرکزی با تامین منابع پرداخت وام یک میلیون تومانی به حدود ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر را در دستور کار قرار داد که قرار بود که هر ماه قسط آن که حدود ۳۳ هزار تومان است از حساب یارانه سرپرستان خانوار کسر می شود.

براین اساس در آبان ماه پنجمین قسط از اقساط تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی از یارانه سرپرستانی که دریافت کرده اند کسر خواهد شد.

در حالی یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی در بیستم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود که در کنار آن کمک های معیشتی نیز از محل افزایش قیمت بنزین از آبان ماه سال قبل به حدود ۶۰ میلیون نفر از جمعیت ۷۸ میلیون نفری یارانه بگیران پرداخت می شود که البته به تناسب اعضای خانوار بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان متفاوت می باشد.

از مدتی پیش نیز بحث یارانه کالاهای اساسی مطرح شده که پیشنهاد مجلس شورای اسلامی پرداخت ۱۲۰ هزار تومان به هر نفر برای تامین کالاهای اساسی است که ظاهرا گروه هدف همان ۶۰ میلیون نفری هستند که کمک های معیشتی را دریافت می کنند اما هنوز این پیشنهاد نهایی نشده و در شورای نگهبان در حال بررسی است.

منبع:

1399/08/19
15:08:12
5.0 از 5 امتیاز
1049
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات