ركورد استقراض در انگلیس شكسته شد

ركورد استقراض در انگلیس شكسته شد ساسان گستر: وزیر دارایی انگلیس از برنامه ریزی برای استقراض 400 میلیارد پوندی آگاهی داد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از رویترز، وزیر دارایی انگلیس از برنامه ریزی برای ۴۰۰ میلیارد پوند استقراض آگاهی داد که رکورد جدیدی در تاریخ این کشور شمرده می شود. انگلیس با بدترین بحران اقتصادی ۳۰۰ سال اخیر خود روبه رو شده و الان اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در جهان است. از زمان آغاز بحران کرونا تا حالا دولت این کشور بیش از ۲۰۰میلیارد پوند ( ۲۶۵ میلیارد دلار) برای پشتیبانی از بخش های مختلف اقتصاد این کشور تخصیص داده و به جز بخش دفاعی، هزینه های بودجه ای خودرا در تمامی بخش ها کاهش داده است.
بگفته ریشی سوناک، روز چهارشنبه برنامه دولت برای استقراض جدید و تغییرات درآمدی دولت نظیر افزایش مالیات ها اعلام خواهد شد. تحلیل گران بانک سیتی در گزارشی در این خصوص نوشتند: دولت در نظر دارد رویکرد بودجه ای سرسختانه تری را در پیش بگیرد. تحلی گران این بانک پیش بینی کرده اند استقراض دولت در پنج سال آینده به ۸۰۰ میلیارد پوند برسد.
این ۴۰۰ میلیارد پوند که معادل حدود یک پنجم اقتصاد انگلیس است پنج برابر بیشتر از مبلغی است که دولت این کشور در سال قبل استقراض کرده بود.
بعضی از رسانه های انگلیسی از احتمال تعلیق ارائه کمک های مالی دولت به افراد شاغل تحت تاثیر کرونا به جز شاغلین بخش بهداشت و درمان آگاهی داده اند. در سه ماهه دوم امسال اقتصاد انگلیس ۲۰ درصد کوچک شد که بدترین عملکرد تاریخ معاصر آن بود اما بعد از آن رشد اقتصادی بااینکه مثبت اما بسیار آهسته پیش می رود. بانک مرکزی انگلیس پیش بینی کرده است رشد اقتصادی امسال این کشور به منفی ۱۱ درصد برسد.
بگفته وزیر دارایی انگلیس برای آن که وضعیت بودجه ای انگلیس به مدار ثبات بازگردد باید تصمیمات سختی اتخاذ شود. بااینکه وی از گفتن مبلغی که مقرر است به درآمدهای مالیاتی دولت افزوده شود خودداری کرد اما موسسه رزولوشن فاندیشن تخمین زده است که انگلیس برای تامین مالی مخارج خود به افزایش سالانه ۴۰ میلیارد پوندی در درآمدهای مالیاتی خود نیاز دارد.
منبع:

1399/09/02
20:32:12
5.0 از 5 امتیاز
891
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , دلار , دولت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات