در گزارش ساسان گستر اعلام شد

تقاضای مردم برای خرید مرغ 70 درصد كاهش پیدا كرد

تقاضای مردم برای خرید مرغ 70 درصد كاهش پیدا كرد به گزارش ساسان گستر رئیس اتحادیه پرنده و ماهی از كاهش ۷۰ درصدی تقاضا برای خرید مرغ اطلاع داد و اظهار داشت: كسانی هم كه همچنان تقاضای خرید دارند به دنبال مرغ دولتی هستند و همین منجر به ایجاد صف های طولانی شده است.مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره صف های طولانی بوجود آمده برای خرید مرغ در مراکز عرضه مرغ دولتی، اظهار داشت: تقاضای مردم برای خرید مرغ ۷۰ درصد کاهش یافته است و کسانی هم که همچنان تقاضای خرید دارند به دنبال مرغ دولتی هستند و همین منجر به ایجاد صف های طولانی شده است.
وی اضافه کرد: متأسفانه مرغ گرم دولتی در میدان بهمن برای میادین میوه و تره بار سطح شهر توزیع می شود و به صنوف تعلق نمی گیرد. به صنف ما مقدار کمی مرغ منجمد تحویل داده می شود که جوابگوی تقاضای مردم نیست.
وی افزود: هر کیلوگرم مرغ منجمد ۱۴ هزار تومان به صنف تحویل داده می شود که قیمت آن برای مصرف کننده نهایی هم ۱۵ هزار تومان است.
این فعال بخش خصوصی ضمن انتقاد از این تصمیم دولت، اضافه کرد: به جای اینکه مرغ در اختیار صنف قرار بگیرد تا در سطح شهر توزیع شود متأسفانه عرضه محدود به میادین است که منجر به تشکیل صف های طولانی آن هم در شرایط کرونایی شده است.
یوسف خانی درباره اینکه چرا عرضه مرغ گرم به صنوف صورت نمی گیرد و محدود به میادین شده است؟، اظهار داشت: دلیل این مسئله را نمی دانم. مسؤلان به ما اعلام نموده اند که از روز شنبه آینده مرغ گرم در اختیار صنوف هم قرار می گیرد که باید دید این وعده تحقق می یابد یا خیر؟
وی قیمت فروش مرغ گرم دولتی را ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان و منجمد را ۱۵ هزارتومان اعلام نمود و اظهار داشت: فاصله نرخ دولتی با بازار چشم گیر است به صورتی که هم اکنون در بازار قیمت توزیع مرغ گرم ۳۰ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت عرضه آن به مصرف کننده ۳۲ هزار و ۷۰۰ تومان است.
یوسف خانی درباره اینکه آیا افزایش قیمت مرغ منجر به کاهش تقاضا از جانب مردم شده است؟، اضافه کرد: خرید مرغ توسط مردم به شدت کاهش یافته است.
وی با اشاره به اینکه حدوداً ۷۰ درصد با کاهش تقاضا در این عرصه مواجه هستیم، اضافه کرد: درباره مرغ با نرخ آزاد این کاهش تقاضا تا ۱۰۰ درصد اتفاق افتاده و مردم به دنبال خرید مرغ دولتی گرم و منجمد هستند که همین مسئله منجر به ایجاد صف های طویل در مراکز عرضه شده است.


منبع:

1399/09/05
13:14:07
5.0 از 5 امتیاز
764
تگهای خبر: بازار , توزیع , دولت , فروش
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات