مركز آمار گزارش داد؛

تابستان داغ مسكن در تهران

تابستان داغ مسكن در تهران به گزارش ساسان گستر مركز آمار گزارش داد: قیمت زمین در تابستان امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل 86.5 درصد رشد كرده و تعداد معاملات نیز 92.2 درصد افزایش یافته است.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، مرکز آمار ایران گزارشی از وضعیت همه معاملات خرید و فروش و اجاره مسکن بنگاه های معاملاتی شهر تهران در تابستان گذشته را منتشر نمود.
طبق این گزارش متوسط قیمت زمین معامله شده بوسیله بنگاه های معاملاتی در تابستان امسال ۳۴ میلیون و ۷۹۲ هزار تومان با میانگین مساحت ۲۱۰ مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل (بهار ۹۹) ۳۶.۴ درصد افزایش قیمت و ۲۰ درصد رشد از لحاظ تعداد معاملات داشته است.
طبق اعلام مرکز آمار قیمت زمین در تابستان امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل ۸۶.۵ درصد رشد داشت، متوسط قیمت آن در فصل تابستان برابر ۳۴ میلیون و ۷۹۳ هزار تومان بود.
مقایسه تعداد معاملات مسکن در تابستان ۹۹ نسبت به گذشته
متوسط قیمت فروش هر مترمربع مسکن در کلان شهر تهران برابر ۲۴ میلیون و ۱۴۶ هزار تومان با میانگین مساحت ۸۸ مترمربع و متوسط عمر ۱۲ سال بوده است. بر طبق این گزارش متوسط قیمت مسکن در تابستان امسال نسبت به فصل قبل ۲۸.۳ درصد و در مقایسه با تابستان ۹۸ نیز ۷۶.۴ درصد رشد داشته است.
در کنار افزایش قیمت مسکن در تهران شاهد افزایش معاملات بودیم، تعداد معاملات تابستان امسال نسبت به بهار ۲۷.۴ درصد و نسبت به تابستان سال قبل ۱۶۲.۵ درصد افزایش را نشان میدهد.
رشد ۴۷ درصدی اجاره بها در تابستان ۹۹
با توجه به شیوع بیماری کرونا و برای جلوگیری از گسترش این بیماری در کشور، جابه جایی مستأجران در تابستان که فصل جابه جایی خانوار است، کاهش شایان توجهی داشته است.
طبق اعلام مرکز آمار میزان جابه جایی در تابستان امسال نسبت به سال قبل ۱۰.۲ درصد افزایش پیدا کرد. البته در تابستان امسال نسبت به فصل قبل میزان جابه جایی ها و تعداد معاملات ۱۶۴.۹ درصد بیشتر شد.
متوسط اجاره ماهیانه بعلاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی در تابستان امسال برابر ۶۴ هزار و ۱۹۱ تومان بود که نسبت به فصل قبل ۱۵.۲ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴۷.۴ درصد رشد داشت.


منبع:

1399/09/11
23:10:51
5.0 از 5 امتیاز
1024
تگهای خبر: خرید و فروش , فروش
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات