بررسی بودجه استان تهران در نشست مشترك مجمع نمایندگان تهران با استاندار

بررسی بودجه استان تهران در نشست مشترك مجمع نمایندگان تهران با استاندار ساسان گستر: سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران از بررسی بودجه استان تهران در لایحه بودجه 1400 در نشست مشترک این مجمع با استاندار تهران آگاهی داد.


علی خضریان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به نشست مشترک مجمع نمایندگان استان تهران با انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران و سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) اظهار داشت: این جلسه با هدف استماع گزارش عملکرد سازمان بهشت زهرا(س) در روزهای شیوع بیماری کرونا و همین طور بررسی وضعیت بودجه ۱۴۰۰ استان تهران و همین طور استماع پیشنهادهای استانداری با حضور مسئولان مربوطه انجام شد.
وی ادامه داد: در ابتدای جلسه مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) درباب عملکرد سازمان خود گزارشی ارائه کرده و اصرار کرد که در این روزها هیچ محدودیتی برای دفن متوفای مبتلا به کرونا وجود نداشته و قطعه ای ویژه فوتی های کرونائی در نظر گرفته نشده بود. از طرفی بر اساس گزارش ایشان به سبب همکاری مناسب سازمان ها و ارگان ها استانی با هیچ چالشی در زمینه دفن فوتی ها مواجه نشدیم.
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی به پیشنهادات استانداری تهران درباب بودجه سال آتی استان تهران اشاره نمود و اظهار داشت: در ادامه جلسه استاندار و معاونان وی پیشنهادات خودشان را درباب بودجه استان تهران مطرح کردند؛ همچون ارتقای نقش شورای برنامه ریزی و توسعه استانها به استناد ماده ۳۱ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور بوسیله امکان وضع آب بها و برق بها در مناطق مختلف استان برمبنای مقتضیات محلی و برمبنای سیاست های کلی تعیین و منابع حاصله در امتداد آبرسانی روستایی، شهری، ایجاد فاضلاب شهری و روستایی هزینه گردد و همین طور باتوجه به سهم بالای استان تهران در درآمدهای مالیاتی کشور استانداری تهران پیشنهاد کرد که بخشی مناسبی از این درآمدها به استان برگشت داده شود تا این سهم به میانگین متوسط کشوری ارتقاء یابد.
وی افزود: با تامل بر لزوم مولدسازی دارایی های دولت، استانداری تهران پیشنهاد کرد که شورای برنامه ریزی و توسعه استانها بوسیله شناسایی چنین فضاهایی در استان و فروش این اموال بوسیله مزایده عمومی اقدام و وجه حاصله در حساب جداگانه ای در خزانه معین استان واریز شود تا شرایط مدیریتی را در تحقق این سهم ایفا نمایند. این موارد همچون پیشنهادات استانداری به مجمع نمایندگان تهران بود تا در صورت لزوم در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ لحاظ و پیگیری نمایند.
سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران اضافه کرد: نمایندگان استان تهران بعد از استماع گزارش استانداری پیشنهادات خودشان را درباب بودجه استان تهران در بودجه ۱۴۰۰ ارائه کردند که اولویت بندی طرح ها و جایگزین طرح های مهم سلامت و درمان، حمل و نقل عمومی، بهبود وضعیت حمل و نقل میان حاشیه شهر و مرکز، رسیدگی به وضعیت اتوبوس های فرسوده و واگن های مترو، رسیدگی به بافت های فرسوده و مناطق غیر برخوردار حاشیه ای بجای طرح ها و پروژه های غیر ضروری استان، رفع مشکلات فضلاب جنوب تهران و تکمیل تصفیه خانه ها با بهره بردن از بخش خصوصی و جلوگیری از آبیاری زمین های کشاورزی جنوب پایتخت با آب های آلوده، رسیدگی به معضلات زیست محیطی، آلودگی مدیریت پسماند، وضعیت پروژهای آبخیزداری در شمال و غرب پایتخت، رسیدگی به اصناف لطمه دیده در روزهای کرونا، بودجه حوزه های عاملیه استان همچون موارد مطرح شده و مورد تاکید نمایندگان تهران بود.
خضریان با تاکید بر اینکه بودجه استان تهران باید با اولویت طرح های رفع محرومیت و عدالت اجتماعی تنظیم شود، اظهار نمود: در بررسی بودجه استان تهران باید طرح ها و پروژه های زیرساختی؛ مانند آب، برق، بهداشت و سلامت و حمل و نقل عمومی در اولویت قرار گرفته و به مناطق کم برخوردار استان بیشتر از قبل توجه گردد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس گفت: قرار شد مجمع نمایندگان استان تهران جهت بررسی و ارزیابی کلیات لایحه بودجه سال آینده جلسه ی ویژه ای در این خصوص تشکیل دهند، همین طور برگزاری جلسه ای با حضور رئیس کمیسیون برنامه بودجه جهت بررسی بودجه استان تهران همچون برنامه های آتی مجمع نمایندگان تهران است.
منبع:

1399/09/20
12:47:40
5.0 از 5 امتیاز
887
تگهای خبر: ارز , دولت , سیاست , فروش
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات