شاخص وال استریت بالا رفت

شاخص وال استریت بالا رفت به گزارش ساسان گستر همه شاخصهای مهم بورسی وال استریت صعود کردند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از بلومبرگ، وزارت خزانه داری آمریکا با صدور یک دستورالعمل اجرایی اعلام نموده است اتباع آمریکایی حق سرمایه گذاری یا معامله سهام شرکتهای چینی که از جانب این وزارت خانه متهم به همکاری با ارتش چین هستند را نخواهند داشت. واشنگتن تابحال اسامی ده ها شرکت چینی را در لیست سیاه خود قرار داده و طبق آنچه مایک پمپیو- وزیر خارجه این کشور گفته است، هدف از این اقدام این خواهد بود که اطمینان حاصل شود از سرمایه آمریکایی در راه تقویت و مدرن سازی ارتش چین، سرویس اطلاعاتی این کشور و نهادهای امنیتی چینی استفاده نخواهد شد.
در شرایطی که روند واکسیناسیون در بیشتر مناطق جهان شروع شده است، اصلی ترین سوال پیش روی معامله گران این است که واکسن های کنونی تا چه میزان اثربخش خواهند بود و ایا ویروس کرونا همانند آن چه در انگلیس و آفریقا اتفاق افتاد، توانایی جهش های دیگری را دارد که کار مبارزه با آنرا دشوار سازد یا خیر. در ایام اخیر شرکتهای داروسازی کانون اصلی توجه معامله گران در بازارهای بورس بوده اند و بار بخش بزرگی از تعیین سمت وسوی شاخص ها بر روی دوش آنها بوده است.
همزمان با شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا در جهان، خیلی از کشورها همچون اندونزی و تایوان کلیه پروازهای خارجی را تا اطلاع ثانوی به حال تعلیق درآورده اند. در بعضی از دیگر کشورها هم محدودیت های پرواز خارجی بیشتر و مدت زمان قرنطینه مسافران ورودی افزوده شده است. با وجود مشاهده کرونای انگلیسی در بعضی از نقط جهان، معامله گران امیدوارند روند واکسیناسیون گروه های حساس و کادر درمان از تلفات این ویروس که شمار قربانیان آن در حال نزدیک شدن به دو میلیون نفر هستند، بکاهد و روند بازگشت به شرایط پیش از آغاز بحران را تسریع سازد.
سرانجام بعد از گذشت چهار سال از رای مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا، لندن و بروکسل بر سر جزئیات روابط آینده خود به توافقات اولیه دست پیدا کردند. بدین ترتیب ریسک برگزیت بدون توافق تا حد زیادی کاهش پیدا کرده است هر چند هنوز احتمال بروز اختلافاتی بر سر جزئیات توافق وجود دارد. بوریس جانسون- نخست وزیر انگلیس و اورسلا فون در لین- رئیس کمیسیون اروپا بعد از دیدار با یکدیگر در کنفرانسی خبری حضور یافته و اعلام نموده اند این توافق به نفع هر دو طرف خواهد بود و همکاری نزدیک دو طرف ادامه می یابد. این توافق برای اجرایی شدن نیازمند تصویب در پارلمان اروپا و مجلس انگلیس خواهد بود.
معامه گران در حال آماده کردن خود برای آمریکای بعد از ترامپ هستند و باآنکه انتظار می رود در عرصه سیاست خارجی، جو بایدن همکاری ها با متحدان اروپایی و آسیایی این کشور را تقویت کند اما در عرصه سیاست داخلی احیانا خیلی از طرح های دموکرات ها با مخالفت سرسختانه از طرف جمهوری خواهان مواجه خواهد شد بخصوص آن که انتخابات مجلس سنا در بعضی حوزه های انتخابی به دور دوم کشیده شده است و همین مسئله هم سبب می شود رقابت بر سر کسب اکثریت در مجلس سنا شدت و اهمیت بیشتری پیدا کند.
در حالیکه معامله گران به دقت تحولات در ارتباط با جهش ویروس کرونا در انگلیس را رصد می کنند، شرکت دارویی فایزر با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود در صورت مقاوم بودن ویروس به نسخه فعلی واکسن به حداقل شش هفته زمان برای توسعه واکسن جدید نیاز است. با هدف پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس در خیلی از کشورها قرنطینه گسترش یافته اما همین مسئله هم سبب وقوع اعتراضات خیابانی در بعضی کشورها شده است. خیلی از کشورها در حال دریافت اولین محموله ها از واکسن های کرونا سفارش داده شده خود هستند و فرآیند واکسیناسیون گروه های حساس در آنها شروع شده است.
از طرفی بانک مرکزی آمریکا با انتشار گزارشی اعلام نمود که شرایط نسبت به پیشبینی قبلی این نهاد بهتر شده است اما نباید انتظار آخر بحران اقتصادی را تا آخر سال جاری داشت. در سال آینده رشد اقتصادی آمریکا طبق پیشبینی این گزارش ۴.۲ درصد خواهد بود که از گزارش قبلی ۰.۲ درصد بیشتر شده است.
تابحال بیشتر از ۸۲ میلیون و ۸۲۰ هزار و ۳۰۴ مورد مبتلا شدن به کرونا گزارش شده است که در این بین یک میلیون و ۸۰۶ هزار و ۹۶۶ نفر جان خویش را از دست داده اند. در میان کشورهای مختلف، بالاترین تلفات در ارتباط با آمریکا با ۳۴۸ هزار و ۶۴۵ نفر، برزیل با ۱۹۲ هزار و ۹۸۱ نفر، هند با ۱۴۸ هزار و ۷۳۳ نفر، مکزیک با ۱۲۳ هزار و ۸۴۵ نفر و ایتالیا با ۷۳ هزار و ۶۰۴ نفر بوده است.
تری سند ون- کارشناس ارشد سرمایه گذاری در موسسه ولث منیجمنت - اظهار داشت: هنوز به صورت واضح شاهدیم که نوسانات بازارهای مالی در سطح بالایی قرار دارد. ما به یک راهکار برای مقابله با ویروس کرونا رسیده ایم که گویا خوب هم جواب داده است اما اینکه این واکسن ها تا چه حد برای همه مفید خواهند بود و تا چه مدتی می توانند ایمنی ایجاد کنند شک و تردیدهایی وجود دارد و وجود این شک و تردیدها هم به بازار سیگنال های متناقض می دهد.
بورس آمریکا
در وال استریت، همه شاخص ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۳ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۰ هزار و ۴۲۵.۳۳ واحد بسته شد.
شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۱۴ درصد صعود تا سطح ۳۷۳۲.۲۱ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۲۶ درصد صعود در سطح ۱۲ هزار و ۸۸۳.۸۲ واحدی بسته شد.
بورس های اروپایی
در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۷۱ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۶۵۵۵.۸۲ واحد بسته شد. شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با ریزش ۰.۳۱ درصدی و ایستادن در سطح ۱۳ هزار و ۷۱۸.۷۸ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با کاهش ۰.۲۲ درصدی در سطح ۵۵۹۹.۴۱ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۲۵ درصد پایین رفت و به ۸۱۵۴.۴۰ واحد رسید.
بورس های آسیایی
در معاملات بورس های آسیا، شاخص ها عملکرد مختلفی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با ریزش ۰.۴۵ درصدی تا سطح ۲۷ هزار و ۴۴۴.۱۷ واحدی پایین رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ ۲.۱۸ درصد بالا رفت و در سطح ۲۷ هزار و ۱۴۷.۱۱ واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای کامپوزیت" صعود ۱.۰۴ درصدی را تجربه نمود و در سطح ۵۱۱۳.۷۱ واحد بسته شد.
در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۲۷ درصد کاهش و ایستادن در سطح ۶۶۸۲.۴۳ واحدی به کار خود خاتمه داد. در میان دیگر شاخصهای مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن نزولی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است)
نفت
در بازار طلای سیاه روند قیمت ها صعودی بود. هر بشکه نفت "وست تگزاس اینتر مدیت" با ۰.۷۴ درصد صعود به ۴۸.۳۶ دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با افزایش ۰.۳۸ درصدی به ازای ۵۱.۳۴ دلار در هر بشکه مبادله شد.
طلا و نقره
همینطور در بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس طلا با صعود ۰.۴۲ درصدی نسبت به روز قبل در سطح ۱۸۹۰.۱۳ دلار معامله شد. هر اونس نقره با افزایش ۰.۶۲ درصدی به ازای ۲۶.۶۴ دلار مبادله شد.
منبع:

1399/10/11
18:44:49
0.0 از 5 امتیاز
670
تگهای خبر: آمریكا , ارز , بازار , بانك
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات