علیرضابیگی:

باید اقدامی عاجل برای كمك به مال باختگان بازار سرمایه صورت گیرد

باید اقدامی عاجل برای كمك به مال باختگان بازار سرمایه صورت گیرد ساسان گستر: یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها اصرار کرد که متاسفانه وضعیت به وجود آمده در بورس به اعتماد مردم نسبت به قابلیت ها و سلامت دستگاه های اداری کشور لطمه جدی وارد کرده و باید اقدام عاجلی در این عرصه صورت گیرد.


احمد علیرضا بیگی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تبعات ریزش بازار بورس و ضرورت انجام اقدامی عاجل در این عرصه، بیان کرد: مردم برحسب اعتمادی که به رئیس جمهور و دولت داشتند، سرمایه های خرد و اندک خودرا وارد بازار سرمایه کردند. اما بواسطه دخالت های مستقیم و غیر مستقیم دولت در بازار بورس شاهد می باشیم که اعتماد مردم در این بازار به آتش کشیده شده است.
ایشان سپس اظهار نمود: وضعیت پیش آمده در بازار بورس سبب شده تا ما فرصت طلایی را از دست دهیم. مردم می توانستند در بستر بازار سرمایه در افزایش تولید و توسعه کشور مشارکت داشته باشند اما عملا با نوع سیاست های اتخاذ شده، پولی وارد عرصه تولید نشده بلکه صرف سفته بازی و دلالی و خرید و فروش سهام شده است.
نماینده مردم تبریز در مجلس، اشاره کرد: باتوجه به شکایات و انتقادهای مردم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی خبرها حاکیست که رئیس قوه قضاییه دستور رسیدگی داده و شعبه اختصاصی برای این کار تعیین کرده اند. از طرف دیگر تعدادی از اخبار حاکی از این است که در نرم افزارهای مربوط به تنظیمات بورس دخل و تصرف هایی صورت گرفته و منجر به استعفای رئیس سازمان بورس شده است.
این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در ادامه اشاره کرد: این اتفاقات همگی ناخوشایند بوده و هیچکدام نمی تواند مالباختگان بازار بورس را دلداری دهد. از همه مهم تر اعتماد مردم نسبت به قابلیت ها و سلامت دستگاه های اداری کشور لطمه دیده است.
علیرضابیگی در آخر با تاکید بر ضرورت انجام اقدامی عاجل از طرف قوای سه گانه برای کنترل بازار بورس بیان کرد: باتوجه به التهابات اجتماعی که امروز شاهد می باشیم و باتوجه به وسعت جمعیتی که در بورس شرکت داشته و با سرمایه های خرد و کلان احساس می کنند مال باخته هستند، لازم است اقدامی عاجل برای تسلی دادن به مردم صورت گیرد. اگر این اتفاق نیفتد شاهد واکنش هایی در میان گروه های اجتماعی بوده و نارضایتی در این عرصه با وسعت بیشتری خودرا نشان خواهد داد.
منبع:

1399/11/05
21:44:50
0.0 از 5 امتیاز
618
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات