امهال مجدد بدهی تولیدكنندگان به بانك ها

امهال مجدد بدهی تولیدكنندگان به بانك ها به گزارش ساسان گستر رئیس کل بانک مرکزی از تمدید مهلت استفاده از شرایط ویژه امهال بدهی واحدهای تولیدی به بانک ها تا آخر شهریور ۱۴۰۰ اطلاع داد.به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در صفحه شخصی اینستاگرام خود اعلام نمود: مهلت استفاده از شرایط ویژه امهال بدهی واحدهای تولیدی به بانک ها تا آخر شهریور ۱۴۰۰ تمدید گردید.

او اضافه کرد: به تقاضای بعضی از واحدهای تولیدی که دارای مطالبات معوق هستند و از آنجائیکه بعضی از واحدهای تولیدی نتوانسته بودند در فرصت تعیین شده از شرایط ویژه تمدید بدهی خود بهره مند بشوند، «شورای پول واعتبار» در جلسه عصر امروز خود مهلت استفاده از این فرصت امهال بدهی را تا آخر شهریور ماه ۱۴۰۰ تمدید کرد.

همتی اظهار داشت: بر مبنای مصوبه، بانک ها و موسسات اعتباری موظف می باشند مطالبات واحدهای تولیدی که تمام یا بخشی از آن غیر جاری شده است را به درخواست آنها برای یکبار و حداکثر به مدت ۵ سال با دریافت ۷.۵ درصد از میزان بدهی و با تنفس ۶ ماهه امهال کنند.

رئیس کل بانک مرکزی در انتها اضافه کرد: سازوکار اجرایی این اقدام در قالب روش های امهال بانک ها و موسسات اعتباری است که در شهریور ماه سال قبل به شبکه بانکی ابلاغ گردید و از آغاز سال جاری، لازم الاجرا شده است.

منبع:

1399/11/22
11:53:55
0.0 از 5 امتیاز
689
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , تولید
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات