خودرو های بالای یك میلیارد تومان مشمول مالیات می شوند

خودرو های بالای یك میلیارد تومان مشمول مالیات می شوند ساسان گستر: نمایندگان مجلس شورای اسلامی ساز و کار ستاندن مالیات از خودروهایی که بالای یک میلیارد تومان ارزش دارند را در سال 1400 تعیین کردند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی نوبت دوم امروز ( سه شنبه) مجلس و بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، بند الحاقی ۷ تبصره ۶ ماده واحده لایحه بودجه را بررسی نموده و آنرا به تصویب رساندند.
بر طبق این بند، کلیه مالکین( شامل اشخاص حقیقی و حقوقی) انواع خودرو های سواری و وانت دو کابین دارای شماره انتظامی شخصی به نام خود و فرزندان کمتر از ۱۸ سال و محجور تحت تکفل که در آخر هر سال مجموع ارزش آنها بیش از ده میلیارد( ۰۰۰ /۰۰۰ /۰۰۰ /۱۰ )ریال باشد به شرح زیر مشمول مالیات ساالنه خودرو می باشند:
۱ - تا مبلغ پانزده میلیارد ریال نسبت به مازاد ده میلیارد ریال یک درصد
۲- تا مبلغ سی میلیارد ریال نسبت به مازاد پانزده میلیارد ریال دو درصد
۳ - تا مبلغ چهل و پنج میلیارد ریال نسبت به مازاد سی میلیارد ریال سه درصد
۴- نسبت به مازاد چهل و پنج میلیارد ریال چهار درصد
ماخذ محاسبه مالیات خودرو موضوع این بند قیمت روز انواع خودرو باتوجه به تاریخ ساخت یا واردات آنست که توسط سازمان امور مالیاتی کشور تا آخر سال ۱۳۹۹ تعیین و اعلام می شود. ماخذ مزبور برای انواع خودرو که پس از اعالم سازمان تولید یا وارد می شوند، بالفاصله بعد از تولید یا واردات آن توسط سازمان مزبور تعیین و اعلام خواهد شد.
سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است نسبت به تعیین دارایی های مشمول و ارزش آنها حداکثر تا اختتام خرداد ماه سال ۱۴۰۰ اقدام نماید و مراتب را به نحو مقتضی به اطلا ع اشخاص مشمول برساند. کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی مکلفند مالیات سالانه مربوط به خودرو های تحت تملک خود و افراد تحت تکفل را حداکثر تا اختتام بهمن ماه سال ۱۴۰۰ پرداخت نمایند. ثبت نقل و انتقال خودرو هایی که به سبب این بند برای آنها مالیات وضع گردیده است پیش از پرداخت بدهی مالیاتی مورد انتقال شامل مالیات بر دارایی، نقل و انتقال قطعی و اجاره ممنوع می باشد.
متخلف از حکم این بند در پرداخت مالیات متعلقه مسئولیت تضامنی دارد. بخشنامه اجرائی این بند توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی تهیه و حداکثر تا اختتام خردادماه سال ۱۴۰۰ به تصویب هیات وزیران می رسد.
منبع:

1399/12/05
23:58:00
0.0 / 5
366
تگهای خبر: ارز , تولید , مجلس , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات