بورسی ها ادعای صندوق توسعه ملی را رد كردند

بورسی ها ادعای صندوق توسعه ملی را رد كردند ساسان گستر: درحالیکه صندوق توسعه ملی در گزارشی ادعا کرده است که سازمان بورس و اوراق بهادار اجرائی شدن مصوبه شورای عالی امنیت ملی در خصوص اختصاص منابع صندوق به بازار سرمایه را از بانک مرکزی پیگیری نکرده است، سازمان بورس این ادعا را نپذیرفت و اعلام نمود شک و شبهه ای دراین زمینه وجود ندارد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، با ادامه روند ریزشی در بازار سرمایه از سال گذشته، زمزمه های تزریق یک درصد از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار در چند مرحله به گوش رسید که اولین مرحله این قرار، به مبلغ یک هزار میلیارد تومان اجرا شد اما خبری از مراحل بعدی نشد.
موضوعی که صندوق توسعه ملی در گزارشی که در اختیار ایسنا قرار داده بود اعلام نموده است که در دوم مهر ماه ۱۳۹۹ مصوبه شورای عالی امنیت ملی، درباب تخصیص منابع به سازمان بورس و اوراق بهادار در هیات امناء صندوق توسعه ملی مطرح و قرار شد که این مصوبه در هیات عامل این صندوق مطرح و به بانک مرکزی ابلاغ شود. بنابر این در تاریخ سوم مهرماه نیز جلسه هیات عامل صندوق بصورت فوق العاده تشکیل شد، اختصاص منابع مورد نظر شورای عالی امنیت ملی برای بورس مصوب و به بانک مرکزی ابلاغ گردید ولی به سبب عدم پیگیری سازمان بورس اوراق بهادار بوسیله بانک مرکزی و مشکلات تسعیر ارز توسط بانک مرکزی، این مصوبه هنوز اجرائی نشده است.
این مساله درحالی از طرف صندوق توسعه ملی مطرح گردیده است که بورسی ها آنرا رد و به ایسنا اعلام نمودند که تمامی مکاتبات، پیگیری ها و پیوست های در رابطه با دستور حمایت صندوق توسعه ملی از طرف سازمان بورس و اوراق بهادار به مجموعه صندوق توسعه ملی ارائه شده و جای شک و شبهه ای دراین زمینه وجود ندارد.

شایان ذکر است، برمبنای آخرین گزارش ها این سازمان تکالیف قانونی و پیگیری های لازم را بمنظور تسریع در واریز مبالغ مصوب به صندوق تثبیت را تا حصول نتیجه به عمل خواهد آورد.

منبع:

1400/02/09
12:44:23
5.0 / 5
150
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات