جاسك و آرزویی برباد رفته!

جاسك و آرزویی برباد رفته! به گزارش ساسان گستر هرمزگان در جلسه روز چهارشنبه (15 اردیبهشت ماه) مجمع تشخیص مصلحت نظام، تاسیس 7 منطقه آزاد جدید را در کشور به تصویب رساند و تنها شهرستانی که در این خصوص مورد تصویب قرار نگرفت، جاسک بود.اخیرا معاون اول رئیس جمهور در سخنانی در مورد کار شکنی هایی که در رابطه با مناطق آزاد پیشنهادی انجام گرفته است، گلایه نمود و در سخنانش نام جاسک را که بیش از ۱۰ سال در همین رابطه بر سر زبان ها افتاده بود، اول آورد و اظهار داشت که اگر این کار صورت بگیرد مردم محروم این منطقه به نوایی خواهند رسید.

در این میان اثرات ناگوار تشویق ها و تبلیغات مسئولین ریز و درشت کشور برای سرمایه گذاری در این بندر، تنها سهم مردم این منطقه شد و حسرت و آهی که پس از گذشت نزدیک به چهل سال از شروع این انتظار بر آنها گذشت.

رئیس اسبق شورای اسلامی شهر جاسک در این زمینه به ایسنا، اظهار داشت: مردم قدیمی ترین بندر هرمزگان سالهاست منتظر گشایش در اقتصاد و معیشت این شهرستان بودند و انتظاری که به سر آمد این دفعه نه آنگونه که در آرزوهای دیرینه و خواب های شیرین رخ نموده بود این دفعه آنچه رشته شده بود، پنبه شد.

لطیف آدیش با اعلان اینکه در فهرست شهرها و مناطق محروم یکی از اسامی آشنا شهرستان جاسک است، اضافه کرد: منطقه ای که در سالهای دور موقعیت آن کمپانی هند شرقی را مجاب کرده بود تا رویاهایش را در سواحل آن بیابد اما گذر زمان گرد فراموشی بر سر این دیار ریخت و این شهر بن بست، این شهر دور دست از مراکز اداری چه توجیهی برای رشد دارد.

وی اشاره کرد: این سوال را کسانی مطرح می کردند که یا درکی از شرایط منطقه نداشتند یا برای توسعه منطقه توجیهی برای جیب خود می جستند و گناه مردم چیست که در موقعیت نقشه ایران دور، افتاده اند!؟ نه جبر طبیعت، نه حکمت الهی، تقدیر این مردم را با محرومیت ننوشته است.

رئیس اسبق شورای شهر جاسک افزود: منطقه آزاد جاسک یکی از با اهمیت ترین آرزوهایی بود که از دهه شصت به بعد مردم جاسک همیشه خواهان آن بوده اند برای اینکه این مهم باتوجه به همجواری مرزی با کشورهای حاشیه خلیج فارس و دسترسی به آب های آزاد می توانست در رونق اقتصادی منطقه و مهمتر در معیشت مردم گشایشی ماندگار بوجود آورد.

وی با اشاره به اینکه افسوس که مردم جاسک نه زبان زبانبازی، نه قدرت مچ انداختن با منافع طلبان پر قدرت را نداشتند، اشاره کرد: سرانجام این رویای سالهای دور و دست آورد چندین ساله دولت و نمایندگان با وجود تبدیل شدن به طرح از جانب دولت و تصویب مجلس در آخرین گردنه شورای مصلحت نظام همراه با تمام آرزو های مردم ذبح شد.

این استاد دانشگاه بیان کرد: در طرحی که به همراه خود "کَشنده" هفت طرح دیگر بود خود "کُشته شده" شد و چنین شد که تمام داشته های این مردم از بین رفت.1400/02/18
23:03:22
5.0 / 5
227
تگهای خبر: دولت , سرمایه گذاری , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات