افتتاح خط مونتاژ پنل های تلویزیون با حضور معاون وزیر صمت

افتتاح خط مونتاژ پنل های تلویزیون با حضور معاون وزیر صمت ساسان گستر: معاون امور صنایع وزارت صنعت در جریان سفر به استان اصفهان ضمن افتتاح خط مونتاژ پنل های تلویزیون و بردهای الکتریکی از، کاهش وابستگی در صنعت لوازم خانگی به برندهای خارجی آگاهی داد.به گزارش ساسان گستر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهدی صادقی نیارکی در جریان بازدید از، زیر ساخت های تولیدی در زمینه لوازم خانگی با اشاره به سیاست های، حمایتی وزارت صنعت از توسعه ساخت داخل بیان کرد: ما در زمینه توسعه داخلی سازی، نهضت ساخت داخل را بعنوان سرفصل برنامه های وزارت صمت تعریف کردیم و در این راستا رویدادهای ترویجی نظیر میزهای ساخت داخل را با هدف بهم رسانی نیازها و توانمندی های صنعتی مورد پیگیری قراردادیم.
معاون امور صنایع وزارت صمت اشاره کرد: در پروژه نهضت ساخت داخل علاوه بر میزهای توسعه ساخت داخل، برنامه ریزی کردیم که با مدیریت واردات، ظرف سه سال کاهش ارزبری در کشور صورت گیرد.
صادقی نیارکی اضافه کرد: در این نهضت، بخش اول معطوف به صنایعی بود که ظرفیت و توانمندی آن در کشور وجود داشت، ولی بهره گیری نمی شد بطور مثال ظرفیت های خوبی در صنعت لوازم خانگی وجود داشت، که حدود ۳۰ درصد از این ظرفیت استفاده می شد که در سالهای اخیر استفاده بهینه از ظرفیت های منصوبه صورت گرفت که به صورتی جایگزین واردات است. موضوع دیگر داخلی سازی قطعات، تجهیزات و ملزوماتی بود که در داخل ظرفیت تولید نداشتیم و نیاز به سرمایه گذاری داشت که خوشبختانه مجموعه ای که امروز بازدید شد در این عرصه ظرفیت سازی کرده است.
وی اشاره کرد: با تولید این پنل ها و بردها میزان وابستگی به برندهای خارجی کاهش می یابد و می توان متناسب با نیاز مشتریان داخلی پلتفرم طراحی شود که این اتفاق یک گام رو به جلو در افزایش خوداتکایی و کاهش وابستگی است.
وی در ادامه به پروژه نهضت ساخت داخل اشاره نمود و اضافه کرد: ما با برگزاری میزهای ساخت داخل، صنعتگران کشورمان را به توسعه داخلی سازی ترغیب کردیم و این میزها با هدف بهم رسانی نیازها و توانمندی های صنعتی انجام شد و در سال ۹۸ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو قرار داد و تفاهم نامه ساخت داخل منعقد شد. در سال ۹۹ نیز اجرای این سیاست را با همکاری استانها هدفگذاری کردیم که خوشبختانه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار داخلی سازی بر اساس، مستندات دریافتی محقق شده و برای سال جاری نیز ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار هدفگذاری شده است.


منبع:

1400/05/04
10:40:23
5.0 / 5
187
تگهای خبر: ارز , تجارت , تولید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات