امکان استعلام چک برپایه اقلام اطلاعاتی فراهم گردید

امکان استعلام چک برپایه اقلام اطلاعاتی فراهم گردید به گزارش ساسان گستر امکان استعلام چک بر مبنای اقلام اطلاعاتی در وبسایت اصلی بانک مرکزی در دسترس کاربران قرار گرفته است و  ثبت و تائید چک از راه پیامک هم بعد از نهایی شدن تست های فنی بزودی ممکن می شود.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، سخنگوی اجرای قانون جدید چک ضمن اشاره به سرویسهای جدیدی که برای تسهیل کاربری چک در سامانه صیاد و تنوع و توسعه درگاه های خدمت رسان در این حوزه از جانب بانک مرکزی فراهم گشته است، اظهار داشت: بانک مرکزی بزودی حداکثر تنوع ممکن را در دسترسی کاربران به سامانه صیاد فراهم خواهد نمود.

نادعلی زاده ضمن اشاره به این که بانک مرکزی از آغاز راه اندازی سامانه صیاد به توسعه درگاه های خدمت رسان توجه ویژه داشته است، بیان نمود: از ابتدا علاوه بر درگاه های نوین بانکی شامل اینترنت بانک و همراه بانک و عرضه خدمت به صورت حضوری از راه شعب، برنامک های موبایلی برای خدمت رسانی به استفاده کنندگان چک فعال گشته است. همینطور برنامه ریزی های لازم برای عرضه خدمت از راه پیامک و کدهای دستوری انجام شده و با همکاری صورت گرفته با سازمان فناوری اطلاعات ایران و دریافت سرشماره ۴۰۴۰۷۰۱۷۰۱ قرار است، ثبت نقل و انتقالات چک در بستر پیامک از راه این سرشماره انجام پذیرد.

سخنگوی قانون جدید چک اضافه کرد: همه اقدامات فنی لازم به منظور عرضه خدمت پیامکی انجام و آزمون های عملکردی آن توسط بانک مرکزی در حال انجام می باشد و بمحض اطمینان از موفقیت و پایداری این سرویس، موفقیت آمیز بودن در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

نادعلی زاده تاکید کرد: جهت استفاده از سرویس پیامکی لازم است استفاده کننده از سیم کارتی که متعلق به خود او است، استفاده نماید و عملیات ثبت چک، تائید چک، استعلام یا انتقال چک را به انجام برساند.

معاون اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی درباره عرضه خدمات درمورد قانون جدید چک از راه دستگاههای خودپرداز اظهار داشت: بانک مرکزی مقتضیات فنی راه اندازی سرویس ثبت نقل و انتقالات چک در سامانه صیاد از راه خودپردازها را به انجام رسانده و به منظور تنوع بخشی به ابزارهای خدمت رسان، تعمیق نفوذ خدمات سامانه صیاد و ایجاد سهولت بیشتر در استفاده از خدمات سامانه صیاد، شبکه بانکی را مکلف کرده است تا خودپردازهای خویش را به سرویس ثبت، تائید، انتقال و استعلام چک مجهز کنند.

وی با اشاره تصمیمات جلسه اخیر معاون تکنولوژی های جدید بانک مرکزی با معاونان فناوری اطلاعات شبکه بانکی اظهار داشت: در این نشست تاکید بر ضرورت تسریع در عرضه خدمات سامانه صیاد از راه خودپردازها تاکید شد و امیدواریم باتوجه به میزان آمادگی شبکه بانکی در عرضه خدمت موصوف، در چند بانک که بعنوان بانک منتخب معرفی شده اند بزودی این سرویس را در خودپردازهای خود ارائه نمایند.

نادعلی زاده افزود: سرویس استعلام چک که به منظور اطمینان خاطر گیرندگان چک از ثبت سیستمی چک در سامانه صیاد از جانب صادرکننده چک با کاربری ساده و آسان در دستور بانک مرکزی قرار گرفته بود، از روز چهارشنبه ۱۳ مردادماه سالجاری در وبسایت اصلی بانک مرکزی، زیرمنوی «نظام های پرداخت و زیرساخت» و تحت عنوان «استعلام چک برپایه اقلام اطلاعاتی چک» به نشانی https: //www.cbi.ir/EstelamPichak/۲۲۰۳۶.aspx در دسترس عموم مردم قرار خواهد داشت. دریافت کنندگان چک می توانند با رفتن به وبسایت و با وارد کردن اطلاعات شناسه صیادی چک، کد ملی/شناسه ملی گیرنده چک، تاریخ سررسید و مبلغ چک، از صحت ثبت چک به نفع خود از جانب صادرکننده چک مطمئن شوند.1400/05/14
11:40:57
5.0 / 5
239
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات