رئیس سازمان جهاد كشاورزی آذربایجان شرقی:

پلاک گذاری تراکتور شرط دریافت سهمیه سوخت است

پلاک گذاری تراکتور شرط دریافت سهمیه سوخت است به گزارش ساسان گستر رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: پلاک گذاری تراکتور شرط دریافت سهمیه سوخت است و باید کشاورزان به این نکته توجه نمایند.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، اکبر فتحی عصر سه شنبه در جلسه شورای معاونان و مدیران مستقل سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی ضمن اشاره به شرایط سخت سال قبل به لحاظ وضعیت بحرانی ناشی از تحریم ها، حاکم بودن شرایط کرونایی و هم قرارگیری در سال پایانی دولت قبلی به قدردانی از عملکرد همکاران در سال ۹۹ پرداخت و اظهار داشت: در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان اعضای جلسه به اتفاق و در رأس آن استاندار آذربایجان شرقی با عنایت به این که سازمان جهاد کشاورزی استان در طول سال ۱۳۹۹ به عرضه خدمات برتر پرداخته است این سازمان را بعنوان دستگاه برتر در عرضه خدمات برگزیده اند.
وی عنوان کرد: با عنایت به حجم و گستردگی وظایف سازمان و در جهت پیشگیری از تضییع حقوق همکاران لازم است نسبت به مستندسازی عملکرد سازمان در زیربخش های مختلف توجه جدی به عمل آید.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اظهار داشت: مجموعه گزارش عملکرد سال ۹۹ نشان داده است که در صورتیکه برپایه شاخصهای درست برنامه ریزی گردد میتوان به خودارزیابی درستی نائل شد بنابراین باید از کلیات فاصله گرفته و با عنایت به اسناد بالادستی، قانون برنامه، قانون بودجه سنواتی، برنامه های اقتصادمقاومتی و … نسبت به تعیین شاخص در برنامه های مدون جهت نیل به اهداف اقدام گردد چونکه با مشخص شدن اهداف میتوان راه های رسیدن به آنرا هم تعیین نمود.
وی در این راستا به ضرورت صدمه شناسی در روند اجرای برنامه ها اشاره و عنوان نمود: اگر دستیابی به برخی اهداف صددرصد محقق نگردید بایستی نسبت به بازرسی و اصلاح در روند امور اقدام نمائیم.
فتحی ضمن اشاره به شاخص استفاده از نیروهای جوان در پست های مدیریتی اظهار داشت: سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در این ارتباط کارنامه قابل قبولی را داراست و در انتخاب پست های مدیریت پایه در مراکز جهادکشاورزی و مدیریت های جهادکشاورزی و خود بدنه سازمان سعی شده است که از نیروهای جوان استفاده گردد.
وی با تکیه بر ضرورت افزایش نظارت برای پایین آوردن درصد خطای انجام امور سازمان اظهار داشت: درصد پایینی از کاستی های صورت گرفته می تواند بقیه عملکرد موجه سازمان را هم در افکار عمومی و هم ارزیابی خواص تحت الشعاع قرار می دهد بنابراین کنترل و نظارت برای کاهش درصد خطا ضروری می باشد.
الکترونیکی شدن سیستم اداری در رابطه با امور اراضی کشاورزی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در ارتباط با امور اراضی سازمان ضمن اشاره به ضرورت برخورد جدی با تغییر کاربری اراضی اظهار داشت: لازم است از ظرفیت اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی در جهت پیشگیری از تغییر کاربری غیر مجاز حداکثر استفاده به عمل آید.
وی به ضرورت برخورد جدی با افرادی که همراهی و همکاری لازم را در این ارتباط به عمل نمی آوردند اشاره و اعلام داشت: بایستی با همراهی معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان در برخورد با این گونه افراد که مرتکب ترک فعل شده اند اقدامات لازم صورت گیرد.
وی، الکترونیکی شدن سیستم اداری در رابطه با امور اراضی و استفاده از ظرفیت سامانه های موجود و یا جدید را راهکاری برای شفاف سازی امور و کاهش درصد تخلفات انسانی در این بخش دانست و به ضرورت نظارت بیشتر بر این بخش تاکید نمود.
فتحی در مورد عملکرد مدیریت شیلات با مقایسه سال ۹۹ و ۵ ماهه نخست سال ۱۴۰۰ بیان داشت: لازم است با فعال شدن و استمرار حرکت رو به جلوی شیلات در سال ۱۴۰۰ شاهد رشد قابل توجه در این بخش همانند سال قبل باشیم.
وی در مورد عملکرد معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان هم به بررسی میدانی علل کشتار دام مولد سنگین و سبک تاکید نمود و تداوم جدیت در هویت دار نمودن دام ها را برای بحث توزیع نهاده ها و در دست داشتن آمار دقیق دام ضروری دانست.
تأمین نقدینگی دامداران ضروری است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همینطور صدمه شناسی شرایطی مانند شرایط بحرانی گوشت مرغ که در اواخر سال ۹۹ صورت گرفت برای پیشگیری از وقوع مشکلات احتمالی آتی مورد تاکید قرار داد و راهکارهای عرضه شده و ورود تشکل هایی مانند اتحادیه مرغداران گوشتی و انجمن جوجه یک روزه را اقداماتی مؤثر و زیرساختی دانست که به تنظیم بازار کمک شایانی می کند.
وی در مورد عملکرد معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان عنوان کرد: نباید تنها به اعتبارات استانی یا ملی و توازن و … بسنده کرد بلکه باید ظرفیت قانون بودجه را مورد توجه قرار داد مانند ظرفیت تبصره ۵۶ و ۱۹ قانون بودجه که بخش های مختلف به خصوص بخش آب و خاک می تواند از آن در جهت تکمیل و اجرای پروژه ها استفاده نماید.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در ارتباط با بحث خشکسالی اظهار داشت: این بحث می بایستی با جدیت پیگیری شود و تأمین نقدینگی دامداران صورت پذیرد چونکه عدم تأمین نقدینگی برای تأمین خوراک دام می تواند مشکل ساز گردد و همینطور پیگیری های لازم از صندوق بیمه محصولات کشاورزی جهت پرداخت غرامت بیمه انجام پذیرد.
فتحی ضمن اشاره به برنامه های اعلامی وزیر جهادکشاورزی به ضرورت احصاء شاخص ها و برنامه ریزی جهت تحقق اهداف اعلامی و تعیین تکلیف کلیه واحدهای اجرایی تاکید نمود.
وی در ارتباط با عملکرد معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان اظهار داشت: توجه به آموزش مدیران باید با دقت پیگیری شود چونکه با عنایت به پیشرفتهای علمی، نیازسنجی آموزشی در هر مرحله ای ضروری می باشد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در مورد مسکن ملی هم که در سه استان عملیاتی شده و مورد تاکید وزیر جدید جهاد کشاورزی هم می باشد اظهار داشت: این امر باید مورد پیگیری جدی قرار گیرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در ارتباط با مدیریت آب وخاک به اولویت قراردادن پروژه های نیمه تمام و استفاده از ظرفیت فرمانداران و شوراها در پروژه های دارای مشکلات اجتماعی اشاره نمود.
وی در ارتباط با صنایع تکمیلی هم بر ضرورت بررسی و نظارت بیشتر بر اجرای طرح های صنایع تبدیلی نظیر بسته بندی بر مبنای ظرفیت و میزان تولید اشاره نمود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ضمن اشاره به وظایف مدیریت تنظیم بازار، بر فعال بودن هر چه بیشتر در جهت کوشش برای تنظیم بازار بخصوص محصولات پروتئینی تاکید نمود.
فتحی در ارتباط با معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان با عنایت به فرارسیدن موعد کشت پاییزه اظهار داشت: خوشبختانه با بازدیدهای میدانی صورت گرفته در این مجموعه تلاش در جهت رفع دغدغه موجود در مورد تأمین بذر درحال حل شدن می باشد.
۱۴ هزار تراکتور هنوز پلاک ندارند
وی به بحث سوخت اشاره نمود و اظهار داشت: با عنایت به این که سوخت مشمول کالای قاچاق می باشد و برای تراکتورها کارت سوخت صادر می گردد و از ۴۰ هزار تراکتور موجود حدود ۱۴ هزار تراکتور هنوز پلاک گذاری نشده است، لازم است نسبت به اطلاع رسانی به کشاورزان در جهت انجام بموقع پلاک گذاری اقدام گردد تا در آینده مشکلی از بابت تأمین سوخت متوجه ایشان نگردد.
وی با اشاره به اینکه شماره گذاری ماشین آلات کشاورزی یکی از ضروریات خدمت رسانی مطلوب در عرصه مکانیزاسیون با هدف هویت بخشی و شناسنامه دار کردن ماشین آلات کشاورزی و پیشگیری از قاچاق سوخت است اظهار داشت: پلاک گذاری تراکتور؛ شرط دریافت سهمیه سوخت می باشد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بر فراهم نمودن مقدمات کشت محصول کلزا تاکید و بر حرکت به سمت توسعه کشت گلخانه ای تاکید نمود.


منبع:

1400/06/16
23:37:01
5.0 / 5
190
تگهای خبر: ارز , بازار , توزیع , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات