تورم کشورهای اروپایی از کنترل خارج شده است؟

تورم کشورهای اروپایی از کنترل خارج شده است؟ به گزارش ساسان گستر نرخ تورم در کشورهای اروپایی کاملا از محدوده هدف گذاری شده خود فاصله گرفته است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، متوسط نرخ تورم در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو در 12 ماه منتهی به سپتامبر با ۰.۴ درصد افزایش نسبت به رقم مشابه منتهی به ماه قبل به ۳.۴ درصد رسید تا نرخ تورم باردیگر از سطح دو درصدی هدف گذاری شده توسط بانک مرکزی این منطقه فاصله گیرد. در سطح اتحادیه اروپا این نرخ به صورت متوسط ۳.۶ درصد بوده که از ماه قبل ۰.۳ درصد بیشتر شده است.
در مقایسه با ماه قبل، نرخ تورم در یک کشور کاهش و در ۲۵ کشور افزایش داشته است. همینطور یک کشور هم هیچ افزایش تورمی را تجربه نکرده است.
انرژی با تورم ۴.۶۳ درصدی و خدمات با تورم ۲.۷۲ درصدی و تنباکو با تورم ۰.۴۴ درصدی پیشتاز گروههای مختلف بوده اند و کالاهای صنعتی هم با تورم ۰.۳۳ درصدی بیشترین تأثیر را در کاهش تورم داشته است. تورم بخش مواد غذایی و نوشیدنی هم طی این مدت ۰.۵۷ درصد بوده است.
در میان کشورهای عضو منطقه یورو، بالاترین تورم در ارتباط با استونی با ۶.۴ درصد بوده است و بعد از این کشور هم لیتوانی با ۶.۳ درصد و لهستان با ۵.۶ درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین تورم ثبت شده در ارتباط با مالت با ۰.۷ درصد بوده است و بعد از این کشور، پرتغال با ۱.۳ درصد و یونان با مثبت ۱.۹ درصد قرار دارند.
از سوی دیگر طی این مدت نرخ تورم در بلژیک ۳.۸ درصد، آلمان ۴.۱ درصد، فرانسه ۲.۷ درصد و در اسپانیا ۴.۰ درصد اندازه گیری شده است. در میان کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند هم تورم نروژ طی این مدت ۴.۸ درصد و سوییس ۰.۸ درصد اندازه گیری شده است.
منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا هم دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو بعلاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.1400/07/29
15:15:03
5.0 / 5
321
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات