وزیر اقتصاد:

مردم نگران افزایش درآمد مالیاتی نباشند

مردم نگران افزایش درآمد مالیاتی نباشند وزیر امور اقتصاد و دارایی درباره افزایش درآمدهای مالیاتی دولت در سال آینده اظهار داشت: سیاست دولت تمرکز بر کاهش فرار مودیان و شناسایی افرادی است که مالیات نمی پردازند و بدین سبب نیاز نیست اشخاص دیگر نگران باشند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، سیداحسان خاندوزی امروز در مراسم رونمایی از دو محصول خودپرداز ارزی و کارت ارزی ریالی بانک ملی با تکیه بر این که سیاست دولت کاهش فرار مالیاتی است، اظهار داشت: افزایش درآمدهای مالیاتی که در لایحه بودجه سال آینده دیده شده متکی بر کاهش فرار مالیاتی است، نه افزایش فشار و بار مالیاتی بر مودیانی که مالیات خودرا بصورت شفاف پرداخت می کنند. این افراد نباید نگران افزایش درآمد مالیاتی باشند.
وی افزود: افزایش مالیاتی دولت تمرکز بر کاهش فرار مودیان و شناسایی افرادی است که مالیات پرداخت نمی کنند. درصد کمی از مودیان مالیاتی که بیشترین درآمد را دارند مالیات پرداخت نمی کنند که تمرکز دولت روی این افراد است.
خاندوزی در ادامه ضمن اشاره به رونمایی از خودپرداز ارزی و کارت ارزی و ریالی بانک ملی اظهار داشت: ما از هر ابزاری که بتواند به کاهش تقاضای اسکناس ارز کمک نماید استقبال می نماییم.
همین طور در این مراسم محمدرضا فرزین - مدیرعامل بانک ملی در مورد رونمایی از دو محصول مذکور توضیح داد: سامانه جدید تحت عنوان کارآ به راه افتاده است که افراد می توانند در بانک ملی حساب ارزی باز کنند و کارت عابربانک دریافت نمایند که با این کار امکان خرید ریالی هم فراهم است و هر زمانی که بخواهند می توانند پول خودرا برداشت کنند.
وی افزود: همین طور افتتاح حساب غیرحضوری فراهم شده و مردم و صرافی ها می توانند بصورت غیرحضوری افتتاح حساب ارزی داشته باشند. تعداد خودپردازهای ارزی فعلا محدود است اما به زودی افزایش خواهد یافت.
همین طور بگفته مصطفی تقی زاده - کارشناس اداره کل عملیات بانکی بانک ملی سقف برداشت از این دستگاه ها ۵۰۰ دلار یا یورو و ثبت واریز نیز ۱۰۰۰ دلار یا یورو است.1400/10/19
20:24:31
5.0 از 5 امتیاز
365
تگهای خبر: ابزار , ارز , بانك , دستگاه
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات