انتقال انرژی پاک چند شغل ایجاد خواهد کرد؟

انتقال انرژی پاک چند شغل ایجاد خواهد کرد؟ به گزارش ساسان گستر انتظار می رود انتقال به انرژی پاک تا سال ۲۰۳۰ سبب ایجاد ۱۰.۳ میلیون شغل جدید در سرتاسر جهان شود و ۲.۷ میلیون شغلی که در بخش سوخت های فسیلی از بین می رود را جبران کند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ویفروم، بیشترین مشاغل ایجادشده در بخش انرژی پاک در بخش تولید برق و بخش خودرو خواهد بود و با عنایت به تعهد خیلی از کشورها و شرکت ها برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، انتقال انرژی پاک اجتناب ناپذیر به نظر می آید و این انتقال بدون شک بر اشتغال تأثیر خواهد داشت.
منابع جدید برق فقط به تجهیزات جدید و به روز نیاز ندارند، بلکه به افرادی جهت راه اندازی هم نیاز دارند.
توجه به این نکته مهم می باشد که این تغییرات شغلی مورد انتظار، تحت تعهدات اعلام شده اقلیمی از سال ۲۰۲۱ است. آژانس بین المللی انرژی محاسبه کرده است که در یک انتقال انرژی پاک به صفر خالص، مقدار تخمینی مشاغل به دست آمده و از دست رفته حدودا در تمام بخش ها بیشتر از دو برابر خواهد شد و ۲۲.۷ میلیون شغل جدید اضافه می شود.
صرف نظر از این که کدام مسیر به حقیقت نزدیک تر است، واضح است که چشم انداز شغلی در انرژی و بخش های مرتبط در سالهای آینده تغییر خواهد نمود و جالب است که ببینیم چنین تغییراتی چگونه و چه زمانی محقق خواهند شد.
منبع:

1401/01/09
13:13:40
5.0 از 5 امتیاز
293
تگهای خبر: اشتغال , انرژی , تولید , سوخت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات