مورگان استنلی پیش بینی كرد:

بهبود در اقتصاد جهانی دست نیافتنی است

بهبود در اقتصاد جهانی دست نیافتنی است به گزارش ساسان گستر، مورگان استنلی، شرکت خدمات مالی آمریکایی اعتقاد دارد که اروپا به سمت رکود پیش می رود اما ایالات متحده امکان دارد بتواند خویش را نجات دهد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از اکونومیک، مورگان استنلی پیش بینی نمود که منطقه یورو و بریتانیا به احتمال زیاد وارد رکود خواهند شد اما یک بازار کار با عملکرد قوی امکان دارد ایالات متحده را از همان سرنوشت نجات دهد.
در مجموعه ای از گزارش ها، این بانک سرمایه گذاری رشد ۰.۵ درصدی در سال آینده را برای ایالات متحده پیش بینی نمود و به این نتیجه رسید که اقتصاد این کشور از رکود در سال ۲۰۲۳ عبور می کند اما مسیر چندان راحتی در پیش ندارد چونکه رشد مشاغل به صورت مفهوم داری کند می شود و نرخ بیکاری ادامه خواهد یافت.
با این حال، ایالات متحده برای دو سال متوالی ضعیف خواهد بود چونکه اثر تجمعی سیاست های سخت در سال ۲۰۲۳ به سال ۲۰۲۴ سرایت می کند.
تحلیلگران این بانک انتظار دارند با بازگشایی و کاهش محدودیت های طرح کووید صفر چین، این کشور روند بهبودی خویش را آغاز کند و با رشد پنج درصدی اقتصاد در سال ۲۰۲۳ روبرو شود همینطور عملکرد بهتر از میانگین ۳.۷ درصدی برای بازارهای نوظهور پیشبینی شده است.
در نهایت، بانک پیش بینی نمود که یک شکاف شدید بین اقتصادهای توسعه یافته در رکود یا نزدیک به رکود وجود دارد در حالیکه اقتصادهای نوظهور به صورت متوسط بهبود می یابند اما بهبود در سرتاسر جهان احتمالا دست نیافتنی باقی خواهد ماند.1401/08/24
09:35:35
5.0 از 5 امتیاز
172
تگهای خبر: آمریكا , بازار , بانك , خدمات
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات