رئیس سازمان تجارت جهانی هشدار داد

خطر رکود بیخ گوش غول های اقتصادی

خطر رکود بیخ گوش غول های اقتصادی به گزارش ساسان گستر، رئیس سازمان تجارت جهانی (WTO) امروز(چهارشنبه) اخطار داد، همان گونه که جنگ در اکراین، افزایش هزینه های موادغذایی و سوخت و تورم فزاینده چشم انداز جهانی را مختل می کند، چندین اقتصاد بزرگ با خطر واقعی رکود مواجهند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، اوکونجوایویلا، مدیر کل سازمان تجارت جهانی در حاشیه جلسه رهبران گروه ۲۰ در بالی اندونزی به رویترز اظهار داشت: این امکان دارد همه جا اتفاق نیفتد اما چندین کشور کلیدی در معرض خطر سقوط به رکود هستند. البته تأثیر آن برای بازارهای نوظهور و کشورهای فقیر که به تقاضای خارجی کشورهای توسعه یافته برای بهبود نیاز دارند، می تواند بسیار مهم باشد.
این نهاد تجاری مستقر در ژنو در ماه گذشته پیش بینی نمود که تجارت جهانی در سال ۲۰۲۳ تنها یک درصد افزایش یابد که نسبت به رشد ۳.۵ درصدی تخمینی برای سالجاری بشدت کاهش خواهد یافت. او اظهار داشت: ابهامات زیادی وجود دارد و بیشتر خطرات مانند نتایج جنگ در اکراین و مشکلات ناشی از تورم در راه نزولی قرار دارند.
دومین روز از مذاکرات رهبران گروه ۲۰ امروز(چهارشنبه) به علت نشست اضطراری برای بحث در مورد گزارش های فرود موشک در خاک لهستان مختل شد و بر عدم اطمینان در مورد نتایج اقتصادی جنگ در اکراین افزود.
طبق گزارش رویترز، اوکونجوایویلا اظهار داشت: از رهبران گروه ۲۰ خواسته است تا محدودیت های صادرات موادغذایی را که درحال افزایش بوده و با افزایش قیمت موادغذایی به کشورهای فقیر صدمه رسانده است را لغو کنند. او بسیار امیدوار است که پیشرفتی در اصلاح سیستم حل وفصل اختلافات سازمان تجارت جهانی حاصل شود.1401/08/26
12:08:59
5.0 از 5 امتیاز
230
تگهای خبر: بازار , تجارت , سوخت , صادرات
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات