در هفت ماهه امسال

میزان فروش سفته و برات

میزان فروش سفته و برات به گزارش ساسان گستر، طبق اعلام بانک مرکزی، در هفت ماهه سال جاری حدود ۱۱۳.۳ میلیارد تومان سفته و برات در شهر تهران به فروش رسید که در مقایسه با دوره مشابه سال پیش از آن ۵۷.۳ درصد افزایش نشـان می دهد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، در مهر ماه سالجاری حدود ۱۵.۵ میلیارد تومان سفته و برات در شهر تهران به فروش رسید که در مقایسه با ماه قبل ۲۳ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال ۱۴۰۰ معادل ۲۵.۶ درصد افزایش پیدا کرد. همینطور در هفت ماهه سالجاری نیز، حدود ۱۱۳.۳ میلیارد تومان سفته و برات در شهر تهران به فروش رسید که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۵۷.۳ درصد افزایش نشان داده است.
علاوه بر این، مهر ماه سالجاری معادل ۶۴۹ برگ سفته و برات به مبلغی معادل ۸۷.۳ میلیارد تومان در شهر تهران برگشت خورد که در این ماه شاخصهای تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۸۱ و ۴۷۳.۷ رسید که در مقایسه با ماه قبل از لحاظ تعداد و مبلغ ۹.۹ و ۴۰.۲ درصد افزایش داشت و نسبت به ماه مشابه سال پیش از نظر تعداد و از نظر مبلغ هم به ترتیب ۳۱.۵ و ۲۲۴.۹ درصد افزایش نشان داده است.
شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شـده در مهر مـاه ۱۴۰۱ به عدد ۵۸۵ رسید که عدد شاخص مذکور در سال ۱۴۰۰ معادل ۲۳۶.۶ بوده است. علاوه بر این، در هفت ماهه سال قبل معادل ۴۰۰۱ برگ سفته و برات به مبلغ ۲۹۱.۹ میلیارد تومان در شهر تهران برگشت خورد.
در این دوره متوسط شاخصهای تعداد و مبلغ سـفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۷۱.۳ و ۲۲۶.۱ رسید که نسبت به دوره مشابه سال قبل از لحاظ تعداد و مبلغ به ترتیب ۸.۲ و ۱۲۵.۲ درصد افزایش نشان داده است.
از طرفی، شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در هفت ماهه سـال ۱۴۰۱ به عدد ۳۱۶ رسید که عدد شاخص مذکور در دوره مشابه سال ۱۴۰۰ معادل ۱۶۰.۲ بوده است.1401/09/10
14:10:56
5.0 از 5 امتیاز
245
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , فروش
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات