آخرین جزئیات اجرای پروژه نهضت ملی مسکن

آخرین جزئیات اجرای پروژه نهضت ملی مسکن به گزارش ساسان گستر، تا کنون ۸۰۵ هزار متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در بانک مسکن افتتاح حساب کرده، حدود ۵۱۰ هزار واحد به مرحله ی تعریف پروژه رسیده و قرارداد پرداخت وام ۲۰۴ هزار واحد منعقد شده است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، در طرح نهضت ملی مسکن مجموعا حدود ۵.۵ میلیون نفر ثبت نام کردند که ۳.۶ میلیون نفر حائز شرایط شناخته شدند. با این وجود آمار گویای آن می باشد که تنها حدود ۲۲ درصد افراد برای افتتاح حساب به منظور دریافت تسهیلات این طرح اقدام نموده اند.
طبق جدید ترین آماری که سرپرست بانک مسکن ارائه داده تابحال ۸۰۵ هزار و ۷۶۵ نفر متقاضی پذیرفته شده در طرح نهضت ملی مسکن در بانک افتتاح حساب کردند. این بانک هم با ۲۰۴ هزار و ۲۱۲ واحد به مبلغ ۶۹ هزار و ۴۷۵ میلیارد تومان قرارداد منعقد کرده است.
به قول علی عسکری، مبلغ کل واریزی به حساب سازندگان از محل تسهیلات و آورده ۴۷ هزار و ۲۱۶ میلیارد تومان است که از این میزان تسهیلات، ۳۰ هزار و ۱۷۲ میلیارد تومان از محل تسهیلات و ۱۷ هزار و ۴۴ میلیارد تومان از محل آورده واریز شده است.
هرچند برخی متقاضیان در پرداخت آورده تعلل نشان می دهند خیلی از پروژه ها در حال اجرا می باشد. تا روز ۱۲ دیماه سال جاری برای ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد تأمین زمین شده است. تا اواسط آبان هم برای ۵۰۹ هزار و ۵۶۷ واحد پروژه تعریف شده، ۱۹۴ هزار و ۹۶۳ واحد در مرحله فونداسیون و ۱۱۶ هزار و ۲۱۱ واحد هم دارای سقف و اسکلت بوده است.
تعداد ۵۴ هزار و ۷۴۶ واحد در مرحله سفت کاری، ۲۱ هزار و ۲۳۶ واحد در مرحله نازک کاری و ۱۲ هزار و ۸۱۲ واحد هم در مراحل پایانی قرار داشتند. بنا به قول هادی عباسی اصل معاون وزیر راه و شهرسازی، با احتساب واحدهای روستایی، خودمالکی و قرارداد با دستگاههای دولتی حدود یک میلیون واحد در مراحل اجرا قرار دارد.
تا کنون هفت مرحله ثبت نام برای واحدهای این پروژه در سامانه طرح های جامع حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir انجام شده است.1401/11/03
08:39:13
5.0 از 5 امتیاز
78
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , دستگاه , دولت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات