چقدر پوشاک در 1401 صادر شد؟

چقدر پوشاک در 1401 صادر شد؟ به گزارش ساسان گستر، مدیرکل دفتر صنایع منسوجات و پوشاک وزارت صمت از صادرات بیشتر از ۸۰ میلون دلاری پوشاک در سال ۱۴۰۱ اطلاع داد.محسن گرجی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه تولید پوشاک در کشور از ارزش افزوده بالایی برخوردار است، اظهار نمود: بر مبنای آخرین آمار در سال ۱۴۰۱، بیشتر از ۸۰ میلیون دلار صادرات پوشاک داشتیم.
مدیرکل دفتر صنایع منسوجات و پوشاک وزارت صمت اضافه کرد: عمده پوشاک صادراتی ایران به کشورهای همسایه همچون عراق، افغانستان و کشورهای حوزه اوراسیا بوده است.
وی ضمن اشاره به بازار روسیه هم اظهار داشت: از شهریور ماه سال ۱۴۰۱، تیم تخصصی در دفتر صنایع منسوجات و پوشاک وزارت صمت برای فراهم سازی زمینه های لازم برای صادرات پوشاک به روسیه شروع به کار کرده است چونکه بازار روسیه ظرفیت بسیار خوبی برای صادرات پوشاک ایرانی به حساب می آید.
وی در مورد این که برای پشتیبانی از صنعت پوشاک چه اقدامی صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: مهم ترین حمایتی که دولت می تواند از صنعت پوشاک انجام دهد در ارتباط با تعرفه واردات مواد اولیه می شود چونکه مواد اولیه رکن اصلی تعیین قیمت است.
گرجی تصریح کرد: بر همین مبنا هم مانند سال گذشته، تعرفه واردات مواد اولیه پوشاک در سال ۱۴۰۲، به میزان یک درصد خواهد بود.
گفتنی است، در ایران ۷۰۰ مجموعه تولید کننده پوشاک و ۳۰۰ هزار واحد صنفی و توزیعی فعالیت دارند که زمینه اشتغال یک میلیون نفر را فراهم نموده اند.


منبع:

1402/01/06
13:58:46
5.0 از 5 امتیاز
163
تگهای خبر: ارز , اشتغال , بازار , توزیع
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات