رییس سازمان اداری و استخدامی خبر داد

ممنوعیت ایجاد هم ترازی جدید در وزارتخانه ها

ممنوعیت ایجاد هم ترازی جدید در وزارتخانه ها به گزارش ساسان گستر، رئیس سازمان اداری و استخدامی با اشاره به این که تحول اداری پرحجم ترین فصل برنامه هفتم توسعه است، اظهار داشت: در لایحه این برنامه، ممنوعیتی برای ایجاد هم ترازی های جدید در وزارتخانه ها اعلام کردیم.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، میثم لطیفی امروز (شنبه) در همایش معرفی سند برنامه پنج ساله هفتم توسعه، درباره ی ایجاد هم ترازی در وزارتخانه ها اظهار داشت: قبل از این اصل هم ترازی برای بحث حقوق و دستمزد بود، اما در سنوات اخیر از این مساله برای حفظ جایگاه و مرتبط استفاده شد؛ بدین سبب حکمی در برنامه هفتم توسعه برای ممنوعیت دراین زمینه اعلام کردیم.
وی ادامه داد: تحول نظام اداری سیستم عامل سیستم پیشرفت کشور است. اگر در این زمینه تغییری رخ ندهد اهداف در رابطه با پیشرفت کشور محقق نخواهد شد. بدین سبب می توان گفت پر حجم ترین بخش در برنامه هفتم توسعه مربوط به سند تحول اداری است.
رییس سازمان اداری و استخدامی، اظهار داشت: تعداد زیادی شهرستان جدید با ۱۵ الی ۱۶ هزار جمعیت درحال ایجاد هستند و موازنه روستا و شهر به هم خورده است. در این صورت نباید پست جدید ایجاد شود که منجر به بزرگ شدن دولت می شود.
بگفته لطیفی، حذف تشکیلات موازی در احکام لایحه برنامه هفتم توسعه پیش بینی شده است. در این جهت با چند وزارتخانه هماهنگی های لازم انجام شده تا این مبادرت به صورت آزمایشی اجرائی شود.




منبع:

1402/02/31
02:17:43
5.0 از 5 امتیاز
213
تگهای خبر: دولت , ممنوعیت , وزارتخانه
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات