گزارش روزانه بورس؛

پتروشیمی و پالایشی های بورس پرتقاضا شدند

پتروشیمی و پالایشی های بورس پرتقاضا شدند ساسان گستر: گروه پالایشی و پتروشیمی بازار سرمایه امروز مثبت بوده و تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشت.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، همانطور که در پیش بینی معاملات روز چهارشنبه گفته بودیم با بیان نامه رییس مجلس به رییس جمهور در خصوص غیرقانونی بودن تثبیت نرخ ارز در محدوده ۲۸، ۵۰۰ تومان در گروه صنایع پالایشی و پتروشیمی، وضعیت این ۲ گروه مثبت شده و توانستند بر شاخص کل بورس نیز تأثیر مثبت گذاشته و این شاخص به میزان ۱۵۱۷۰ واحد رشد کند.
نمادهای شبندر، شتران، نوری، تاپیکو بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.
ارزش معاملات خرد به عدد ۱۲، ۴۲۵ میلیارد تومان رسیده و شاهد تغییر مالکیت نقدینگی به حقوقی (خروج نقدینگی) ۱۳۸ میلیارد تومانی و ورود نقدینگی به صندوق های درآمد ثابت به میزان ۲۶۶ میلیارد تومان همراه شد.
در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، ورود نقدینگی حقیقی (خرید حقیقی از حقوقی) به ارزش ۹۴۵ میلیارد تومان را نشان میدهد. اما امروز بازار شاهد خروج نقدینگی حقیقی به ارزش ۱۳۸ میلیارد تومان بوده است. این درحالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.
گروه پالایش فرآورده های نفتی با ارزش معاملات ۱، ۰۳۴ میلیارد تومان (۱.۹ برابر میانگین هفتگی) بیشترین ارزش معاملات را نسب به میانگین هفتگی داشته است. بعد از آن گروه کاشی و سرامیک با ارزش معاملات ۷۳ میلیارد تومان (۱.۷ برابر میانگین هفتگی) و گروه شیمیایی با ارزش معاملات ۱، ۱۱۲ میلیارد تومان (۱.۵ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.

1402/03/03
14:16:45
5.0 از 5 امتیاز
215
تگهای خبر: ارز , بازار , پتروشیمی , سهام
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات