بررسی کارشناسی از آینده بورس

بررسی کارشناسی از آینده بورس ساسان گستر: یک کارشناس بازار سرمایه ضمن بررسی وضعیت این بازار به گسترش سرمایه گذاری غیرمستقیم اشاره نمود و اظهار داشت که میزان پول هایی که از صندوق ها وارد بازار شده، بیش از مبلغی است که مردم بصورت خرد وارد بازار کرده اند.


رضا رشوند در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت اقتصاد کلان کشور اظهار داشت: مسائلی که در ساختار بانکی کشور وجود دارد موجب ناترازی آنها و تغییرات پایه پولی و رشد نقدینگی و افزایش نرخ ارز می شود. در این میان بانک مرکزی با بهره گیری از روش های مختلف همچون الزام صادرکنندگان به فروش ارز به این بانک اهتمام کرده بازار را کنترل کند. اما بطور کلی انتظار می رود روند مذکور همچنان ادامه داشته باشد. بدین سبب می توان شاهد ادامه روند صعودی در بازار سرمایه باشیم.
وی افزود: نگرانی هایی که در بازار ارز رخ داد، موجب شد پول به سمت سهم های کوچک و دارایی محور حرکت نماید. بطور کلی از نظر ارزش گذاری و P/E آینده نگر چهار فصل برای نمادهای بزرگ بازار اختلاف زیادی با اوج سال ۱۳۹۹ است.
این تحلیلگر بازار سرمایه افزود: در سال ۱۳۹۹، P/E فوروارد بازار ۲۲ بود اما حالا باتوجه به چشم اندازی آتی اقتصاد، ۵.۵ تا ۶.۵ است. بصورت میانگین P/E فوروارد بازار برای چهار فصل آتی ۶.۷ تا ۷ خواهد بود.
رشوند با اشاره به اقدامات سازمان بورس در حوزه فرهنگ سازی سرمایه گذاری غیرمستقیم در بازار سرمایه اظهار داشت: سازمان بورس طی این سال ها اهتمام کرد درمورد سرمایه گذاری غیرمستقیم فرهنگ سازی کرده و به تعداد زیادی از سبدگردانان مجوز تاسیس صندوق داد. بنا بر این نقدینگی پول بوسیله صندوق ها وارد بازار می شود، به طوریکه میزان پول هایی که از صندوق ها وارد بازار شده بیش از مبلغی است که مردم بصورت خرد وارد بازار کرده اند.
منبع:

1402/03/05
14:18:09
5.0 از 5 امتیاز
210
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات