رشد تجارت جهانی صعودی شد

رشد تجارت جهانی صعودی شد به گزارش ساسان گستر، سازمان تجارت جهانی اعلام نمود که رشد تجارت جهانی در سه ماهه سوم سال با سرعت متوسط رشد خواهد نمود و این روند نسبت به دوره قبل و بعد از دو فصل کاهش ادامه می یابد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، سازمان تجارت جهانی اعلام نمود که رشد تجاری خویش را امسال ۱.۷ درصد پیشبینی کرده است. این سازمان مستقر در ژنو در گزارشی که پنجشنبه (۲۵ اگوست) انتشار یافت، اعلام نمود که شاخص دوره ای کالاهای سازمان تجارت جهانی از ۹۵.۶ قبلی که در ماه مه اعلام شده بود به ۹۹.۱ افزوده شد.
در این گزارش آمده است که قیمت های بالای کالاها، شرایط سخت تر پولی و تقاضای اندک واردات بر حجم تجارت جهانی تاثیر گذاشته است.
سازمان تجارت جهانی اعلام نمود که اگر تجارت در نیمه دوم سال همانطور که بنظر می رسید افزایش یابد، رشد تجارت پیشبینی شده اش به میزان ۱.۷ درصد در سالجاری، همچنان قابل دستیابی است.
این موسسه افزود که صادرات فزاینده خودرو به رشد قویتر از حد انتظار در تولید ناخالص داخلی ژاپن کمک کرده و صادرات خودروی چین به صورت غیرمنتظره ای قوی بوده است. البته با عنایت به چشم انداز خوش بینانه سازمان تجارت جهانی، شاخصهای اقتصادی پیشرو در ایالات متحده و اروپا نشانه هایی از کندی را نشان می دهند که تا حدی به علت ادامه افزایش نرخ بهره است.
بر اساس گزارش بلومبرگ، نگرانی ها در مورد کاهش رشد تجارت امکان دارد افزایش یابد. داده های ضعیف اقتصادی چین و بدتر شدن بحران اموال، تقاضای رو به کاهش چین برای خودرو، تراشه و لوازم الکترونیکی را تشدید کرده است.1402/06/05
13:18:42
5.0 از 5 امتیاز
207
تگهای خبر: تجارت , تولید , صادرات , كالا
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات