چراغ همیشه سبز بورس در هفته گذشته

چراغ همیشه سبز بورس در هفته گذشته ساسان گستر: ساسان گستر: در هفته ای که گذشت، بازار سرمایه روند صعودی را کاملا برخلاف هفته های گذشته داشت و شاخص از حدود یک میلیون و 946 هزار واحد به دو میلیون و 104 واحد رسید.به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، بورس هفته جاری را با روند صعودی گذراند و در تمام روزهای گذشته شاخص بورس و فرابورس روند مثبتی را تجربه نمود.

شنبه هفته جاری (چهارم شهریور ماه) شاخص با رشد ۴۶ هزار و ۵۱۷ واحدی نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته روی یک میلیون و ۹۹۳ هزار واحد ایستاد. روز دوم این هفته هم روند افزایشی شدت بیشتری داشت و شاخص بورس حدود ۵۸ هزار واحد افزوده شد و شاخص بورس از دو میلیون واحد هم عبور کرد.

دوشنبه هفته جاری این روند تکرار شد، چونکه شاخص کل در بازار سرمایه حدود ۳۲ هزار واحد افزایش داشت و رقم دو میلیون و ۸۴ هزار واحد را به ثبت رساند.

در روز بعد نیز با ادامه روند صعودی، این شاخص با بیش از ۱۰ هزار واحد کاهش، روی دو میلیون و ۹۵ هزار واحد ایستاد و نهایتاً در آخرین روز کاری بورس در هفته جاری (چهارشنبه) شاخص بورس با ۹۷۷۱ واحد افزایش به دو میلیون و ۱۰۴ هزار واحد رسید.

فرابورس نیز همین روند را تجربه نمود و در روز نخست هفته جاری ۵۷۳ واحد کاهش داشت و رقم ۲۵ هزار و ۵۴۱ واحد را ثبت نمود. نهایتاً تا پایان هفته ۸۵۵ واحد کاهش دیگر را هم تجربه نمود و روی ۲۶ هزار و ۳۹۶ واحد ایستاد.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، سرمایه گذاری غدیر، پالایش نفت اصفهان، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت بندرعباس، گروه مپنا و غیره بیشترین تکرار را در بین نمادهای شاخص داشتند که همیشه روند مثبتی را تجربه کردند و بیشترین تاثیر را روی شاخص کل بورس گذاشتند.

پتروشیمی زاگرس، سرمایه گذاری مالی سپهرصادرات، فولاد هرمزگان جنوب، پلیمر آریا ساسول، ایران خودرو دیزل، سرمایه گذاری صبا تامین، پتروشیمی تندگویان و غیره نیز بیشترین تاثیر را روی شاخص فرابورس در هفته جاری گذاشتند.

منبع:

1402/06/11
08:28:48
5.0 از 5 امتیاز
212
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات